Bakan Sarı'nın kardeşi yol ortasında bıçaklandı

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Güldemet Sarı’nın kardeşi 31 yaşındaki Fatih Sarı, maddi hasarlı trafik kazasında 58 yaşındaki Abidin A. tarafından bıçaklandı. Sağ karın boşluğundan tek bıçak darbesi olan Fatih Sarı ameliyata alındı, şüpheli sürücü yakalandı. Bakan ise açıklama yaparak; Sağlık durumu iyi olup konu adli makamlara intikal etmiştir.' dedi.

10 Mart 2016 Perşembe, 13:10
Abone Ol google-news

<video:495510>

 Olay, 11.00 sıralarında D-400 karayolunun kentiçi geçişinde, Sabancı Merkez Camii yakınlarında meydana geldi. Bakan Güldemet Sarı'nın kardeşi Fatih Sarı yönetimindeki 01 FS 966 plakalı otomobil ile Abidin Aydınli yönetimindeki 01 R 8412 plakalı otomobil daralan yolda biribirine sürttü. Araçlardan inen sürücülerden Fatih Sarı, diğer aracın sürücüsü Aydınli'ye, "Bu şirket aracı, polis çağırıp tutanak düzenleyip, gereğini yapalım" dedi. İddiaya göre, Abidin Aydınli da otomobilinin sigortasının olmadığını söyleyerek resmi işlem yapmadan aralarında anlaşmak istediğini söyledi. Sarı'nın buna itirazı üzerine aralarında tartışma çıktı. Aydınli, otomobilden aldığı bıçakla Sarı'yı bıçakladı. Sağ karın boşluğundan yaralanan Sarı, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından TOKİ Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Hayati tehlikesi bulunan Sarı, ameliyata, Abidin Aydınli ise gözaltına alındı.AKP İl Başkanı Fikret Yeni de hastaneye gelerek Fatih Sarı'nın sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

BAKAN SARI: ŞİDDET ÇÖZÜM YOLU DEĞİL

Kardeşinin yaralanmasıyla ilgili açıklama yapan Bakan Sarı, şunları söyledi:
“Allah yola çıkan tüm vatandaşlarımızı kazadan ve her türlü kötülükten korusun. Bu vesileyle trafikte olan herkesi sakin ve sağduyulu olmaya davet ediyorum. Sorunlarımızı hukuk kuralları çerçevesinde diyalogla çözmeliyiz. Şiddet hiçbir zaman bir çözüm yolu değildir.”