Bakanlık onay verdi: Mahkumlar Kilis'ten taşınıyor

Kilis'e atılan roketler nedeniyle can güvenliklerinin olmadığını belirten ve Adalet Bakanlığı'na başvuran mahkumlar, başka kentlerde bulunan cezaevlerine taşınıyor.

12 Mayıs 2016 Perşembe, 12:19
Abone Ol google-newsKilis'e atılan roketlerden dolayı can güvenliklerinin olmadığını düşünen mahkumlar çevredeki cezaevlerine naklediliyor.

ADALET BAKANLIĞI'NA BAŞVURDULAR

Kilis kapalı cezaevinde yatmakta olan mahkumlar, şehre düşen roketler nedeniyle can güvenliklerinin olmadığını ileri sürerek Adalet Bakanlığı'na başvuruda bulundu. Cezaevi çevresine düşen roketler yüzünden hayatlarının tehlike altında olduğunu öne süren mahkumlar, başka cezaevlerine nakillerini istedi.

ÇEVRE İLLERE TAŞINMA KARARI VERİLDİ

Mahkumların bu başvurularını haklı bulan Adalet Bakanlığı can güvenliği gerekçesiyle mahkumların çevre illere taşınmasına karar verdi.

MAHKUMLARIN TAMAMI NAKİL EDİLECEK

Şu ana kadar yaklaşık 20-30 kişilik bir mahkum grubunun Gaziantep, Hatay ve Osmaniye illerine nakledildiği öğrenilirken, mahkumların çevre illere naklinin süreceği, 100'ün üzerinde mahkum bulunan Kilis Kapalı cezaevindeki mahkumların tamamının nakil edileceği öğrenildi.