Barış Selçuk yarışması için son 4 gün

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 10.su gerçekleştirilecek olan Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması için başvurular 24 Ağustos tarihinde sona erecek.

20 Ağustos 2009 Perşembe, 09:05
Abone Ol google-news

1994 yılında göreve giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yaşama veda eden gazeteci Barış Selçuk'un anısını yaşatmak ve genç gazetecileri teşvik etmek amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması'na başvurular sürüyor.

Katılımcılar haber, fotoğraf ve görüntülerini, 24 Ağustos 2009 Pazartesi akşamına kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ne ulaştırabilecek.
Barış Selçuk Gazetecilik Ödülü; "Ulusal Gazete Haberi", "İzmir Kent Haberi", "Gazete Haber Fotoğrafı" ve "İzmir Kent TV Haberi" olmak üzere dört ayrı dalda verilecek.

Katılımcılar 5 Ağustos 2008 ile 4 Ağustos 2009 tarihleri arasında gazetelerde yayınlanmış haber, haber fotoğrafı ve televizyonlarda yayınlanmış haber ve görüntüleriyle yarışmaya başvurabilecek. Her dal için bir birincilik ve bir özendirme ödülünün verileceği yarışmada ödül tutarı 4 dal için de 5 biner TL olarak belirlendi. Barış Selçuk'la birlikte göreve giderken kaybettiğimiz gazeteci Hande Mumcu adına da yine her dalda 2 bin 500 TL tutarında özendirme ödülü verilecek.

Katılımın, kişisel başvuru esasına göre yapılacağı yarışmaya bir katılımcı, en fazla iki dalda ve birer eserle başvuru yapabilecek. Barış Selçuk 10. Gazetecilik Ödülleri, Eylül ayında İzmir'de yapılacak törenle sahiplerine verilecek.