Başkentte yıldızların mücadelesi başlıyor

Avrupa Yıldız Erkekler Voleybol Şampiyonası, 16 Nisan Cumartesi günü, TVF Başkent Salonu'nda yapılacak maçlarla başlıyor.

14 Nisan 2011 Perşembe, 08:35
Abone Ol google-news

8 gün sürecek ve 24 Nisan Pazar günü yapılacak final maçıyla son bulacak şampiyonada Türkiye, 2. Grupta Sırbistan, Almanya, Polonya, Yunanistan ve Bulgaristan ile mücadele edecek. 1. Grupta ise İspanya, Belçika, Ukrayna, Fransa, Rusya ve Finlandiya yer alıyor.

İlk tur maçlarının ardından gruplarında ilk 4'e giren takımlar çeyrek finale yükselecek, 5. ve 6. olan takımlar ise elenecek.

Bu arada Türkiye Voleybol Federasyonu'nun (TVF) ''e-bilet'' uygulaması devam ediyor.

Şampiyonayı izlemek isteyenler, TVF'nin resmi internet sitesinde yer alan ''e-bilet''leri kullanarak salona girebilecekler.

Fransız antrenör Veljko Basic yönetimindeki Yıldız Milli Takım'da yer alan oyuncular ve gruplarda ilk tur maç programı şöyle:
 

Yıldız Milli Takım Kadrosu

Pasörler: Ali Berke Sağır, Yiğit Ayhan
Smaçörler: Samet Gümüş, Oğuzhan Tarakçı, Baturalp Burak Güngör, Gökhan Gökgöz
Orta oyuncular: Faik Samet Güneş, Uğur Güneş, Koray Şahin
Pasör çaprazı: Emre Şenol, Hilmi Kaan Çiçek
Libero: Salih Özdemir

 

Birinci grup
 

16 Nisan Cumartesi:

14.30 İspanya - Belçika
17.00 Ukrayna - Fransa
19.30 Rusya - Finlandiya


17 Nisan Pazar:

14.30 Belçika - Fransa
17.00 İspanya - Rusya
19.30 Finlandiya - Ukrayna

 

18 Nisan Pazartesi:

14.30 Rusya - Belçika
17.00 Ukrayna - İspanya
19.30 Fransa - Finlandiya
19 Nisan Salı: Ara
20 Nisan Çarşamba:
14.30 Rusya - Ukrayna
17.00 İspanya - Fransa
19.30 Belçika - Finlandiya
21 Nisan Perşembe:
14.30 Fransa - Rusya
17.00 Ukrayna - Belçika
19.30 Finlandiya - İspanya


İkinci grup
 

16 Nisan Cumartesi:

14.00 Sırbistan - Almanya
16.30 Polonya - Yunanistan
19.00 Bulgaristan - Türkiye


17 Nisan Pazar:

14.00 Almanya - Yunanistan
16.30 Sırbistan - Bulgaristan
19.00 Türkiye - Polonya

 

18 Nisan Pazartesi:

14.00 Bulgaristan - Almanya
16.30 Polonya - Sırbistan
19.00 Yunanistan - Türkiye

 

19 Nisan Salı: Ara


20 Nisan Çarşamba:

14.00 Bulgaristan - Polonya
16.30 Sırbistan - Yunanistan
19.00 Almanya - Türkiye


21 Nisan Perşembe:
14.00 Yunanistan - Bulgaristan
16.30 Polonya - Almanya
19.00 Türkiye - Sırbistan