Beşiktaş'ta Fernandes'e para cezası

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu, Kasımpaşa maçında taraftarlarla yaşadığı diyalog nedeniyle Portekizli futbolcu Manuel Fernandes'e para cezası verilmesini kararlaştırdı.

22 Aralık 2013 Pazar, 08:59
Abone Ol google-news

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kavalcı, Manuel Fernandes'in para cezasının, aldığı ücrete göre belirleneceğini, Portekizli futbolcuya 200 bin avro üzerinde bir para cezası verileceğini söyledi.

Ligin 15. haftasında Beşiktaş'ın Kasımpaşa ile oynadığı karşılaşmada taraftarların tepki gösterdiği Fernandes, bir korner atışı sırasında tribünlere hareket yaparken, tepki çekmişti. Ayrıca maçın son anlarında tribünlerden atlayan bir taraftarın kendisine saldırmasından sonra da Portekizli futbolcu, oyundan çıkmak istemişti.

Öte yandan, Fernandes'e verilecek para cezasının 220 bin avro civarında olacağı öğrenildi.

 

Özen: Fernandes ile görüştüm

Beşiktaş Kulübü Futbol Genel Direktörü Önder Özen de Elazığspor maçı sonrası yaptığı açıklamada, Fernandes'le görüştüğünü belirterek, "Avukatlarla kendisine ceza tebliğ edildi. Bundan sonra ne olacağı konusunda kendi aramızda konuştuk. Benim Beşiktaş adına kaygılarım var. O da bunları değerlendirecektir. Gözlemlerimi yönetim kurulu ile paylaşacağım. Buna göre bir karar çıkacaktır" diye konuştu.

Elazığspor galibiyetiyle taraftarlarının da biraz nefes aldığını anlatan Özen, şunları söyledi: "Ben profesyonel kaygıları anlayabilecek birisiyim. Amatör ruh nedir bugün onu gördük. Belki maçı izlemeyenler görmemiş olabilir. Derin bir kadroya sahibiz ama cezalı ve sakatlarımız var. Profesyonel kaygıları olan oyuncularımız da var. Belki bir süre sonra bizim oyuncumuz olmayacak onlar.Sakat olmasına rağmen Gökhan Töre benim odama geldi ve 'hocam ben hastaneye gitmek istiyorum. MR çektirmek istiyorum. Kadro bu kadar eksikken böyle kötü bir günde oynama ihtimalim yüzde 1 bile olsa değerlendirmek istiyorum' dedi. MR'ı çektirdiler, koşarak geldi. Taktik toplantıya yetişemedi. Kapıya dayandı, 'ben oynamak istiyorum' dedi. Amatörce olabilir, Uğur'un ağrılar içinde oynaması amatörce olabilir. Olcay'ın bugün ciğerleri patlarcasına koşması amatörce bulunabilir. Tolga, geçen hafta gördünüz büyük bir acı yaşadı. 48 saat sonra her şeyi bir kenara bırakıp amatörce mücadele etti."