Binnaz Uslu bugün de uyutulacak

Avrupa Takımlar Şampiyonası için İngiltere'de bulunduğu sırada aniden rahatsızlanarak ameliyata alınan milli atlet Binnaz Uslu'nun sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

24 Haziran 2013 Pazartesi, 11:54
Abone Ol google-news

İngiltere'nin Newcastle kenti yakınındaki Gateshead'de düzenlenen Avrupa Takımlar Şampiyonası'nda mücadele etmek için milli takım kadrosunda yer alan Uslu, cumartesi gecesi karın ağrısı şikayetiyle Kraliçe Elizabeth Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Yapılan tetkiklerin ardından hemen ameliyata alınan milli atlet, doktorlar tarafından yoğun bakım ünitesinde uyutulmaya devam ediyor.

Türkiye Atletizm Federasyonu Genel Sekreteri Nihat Doker, tedavi sürecinde federasyon başkan vekili Ergüder Uzun, Sağlık Bakanlığı'ndan bir tercüman ve antrenörünün milli atletin yanında bulunduğunu, ablasının da İngiltere'ye gidebilmesi için gerekli girişimlerin yapıldığını söyledi.

Doker, Binnaz Uslu'nun tedavisinin Türkiye'de devam etmesinin gündeme geldiğini ancak milli atletin tedavisiyle ilgilenen doktorların yoğun bakım süreci devam ederken bu fikre sıcak bakmadıklarını kaydetti.