''Bir çılgınlık yap kadromuzu ver''

Eğitim-Söz-Sen üyeleri, sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesi için eylem yaptı.

20 Mayıs 2011 Cuma, 10:17
Abone Ol google-news

Milli Eğitim Bakanlığı önünde toplanan sendika üyesi grup, çeşitli sloganlar atarak, ''Daimi kadromuzu istiyoruz'', ''Kadromuzu seçimden önce KHK ile istiyoruz'', ''Bir çılgınlık yap kadromuzu ver'', ''Kadro vereceğiz dediniz, bizi size köle ettiniz'' yazılı dövizler taşıdı.

Sendike Genel Başkanı Nihat Aydın, sözleşmeli öğretmenlere verilen sözlerin yerine getirilmediğini ve inandırıcılığını yitirdiğini söyledi.

Aydın, ''Son olarak Başbakanımızın Kanun Hükmünde Kararname ile oluyorsa seçimden önce kadroya alacağız sözü bulunmaktadır. Başbakanımıza yakışan bu sözünü yerine getirmesidir. Bizler çılgın projeler değil, verilen sözlerin yerine getirilmesini istiyoruz'' diye konuştu.

Açıklamanın ardından yapılan tiyatral etkinlikle, gruptakiler ''falcı bacı'' diye seslendikleri kişiye fal baktırarak, ne zaman kadro alacaklarını öğrenmek istedi. Falcı ise sözleşmeli öğretmenlere ''Uzun bir süre kadroya geçirilmeyeceksiniz. Bunun için dua edin'' diye seslendi.

Daha sonra gruptakiler, kadro taleplerini dile getirmek için kalem kırdı ve üzerlerinde ''Kadrolu öğretmen'', ''Sözleşmeli Öğretmen'', ''Vekil Öğretmen'' ve ''Ücretli Öğretmen'' yazılı sandıklardan, ''Kadrolu Öğretmen'' sandığına ''Kadromuzu istiyoruz'' yazılı oy pusulalarını attı.