Büyük fuhuş operasyonu: 64 gözaltı

Sakarya'nın Karasu İlçesi'nde aralarında yabancı uyrukluların da bulunduğu 38 kadın ile kadınları pazarladıkları öne sürülen 4'ü kadın 26 kişi, gazino ve otellere yapılan baskınla gözaltına alındı.

08 Şubat 2016 Pazartesi, 15:08
Abone Ol google-news


Sakarya  Emniyet Müdürlüğü, Karasu'da yabancı uyruklu kadınların fuhuşa zorlandığına dair şikayetler üzerine dün gece eş zamanlı 6 gazino ve otele 100 polis ile birlikte baskın yaptı. Baskında fuhuşa zorlandıkları belirlenen 27'si yabancı uyruklu 38 kadın ile kadınları fuhuşa zorladıkları belirlenen 4'ü yabancı uyruklu kadın 26 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrolundan geçirildikten sonra emniyet müdürlüğüne getirilirken, fuhuşa zorlanan yabancı uyruklu kadınların ise ifadeleri sonrasında İl Göç idaresi'ne teslim edilecekleri belirtildi.

Soruşturma kapsamında fuhuşa zorlanan kadınlarla para karşılığı beraber olanlar da tanık olarak ifadeye çağrılmak üzere emniyet müdürlüğüne getirildiler. Kadınların kaldığı otellerin kameraları tarafından görüntülenen yaklaşık 200 kişinin soruşturma kapsamında ifadelerinin alınacağı öğrenildi.