Büyükçekmece Meydanı'na kamyon kondu

Kontrolden çıkan kamyon giderek hızlandı, önce kaldırıma çarptı ardından meydandaki süs havuzunun üzerinden uçtu ve parkta bulunan bir ağaca çarparak durdu. Bu sırada saat 05.30 u gösteriyordu, bu nedenle de meydanda kimse yoktu. Gündüz saatlerinde yaşanması halinde sonucu çok daha üzücü olabilecek kazada sadece kamyon sürücüsü yaralandı.

22 Ağustos 2014 Cuma, 14:08
Abone Ol google-news


Büyükçekmece Meydanı'na kamyon kondu - VİDEO

Büyükçekmece'de şoförün kontrolünden çıkan bir kamyon kaldırıma çarptıktan sonra, süs havuzunun üzerinden uçarak, parkta bulunan bir ağaca çarptı.

TEKERLEKLERİ YERDEN KESİLECEK KADAR HIZLANAN KAMYONU AĞAÇ DURDURDU

Ağaç kamyonu durdurdu ama çarmanın şiddediyle de kökünden söküldü. Çok ciddi hasar gören kamyonda sıkışıp kalan sürücü itfaiye tarafından kurtarıldı.

NEYSE Kİ MEYDAN DA PARK TA BOŞTU

Kazanın sabah erken saatlerde yaşanması bu nedenle de parkta kimsenin bulunmaması kazanın çok daha üzücü sonuçlanmasının önüne geçmiş oldu.

SAAT 05.30'U GÖSTERİYORDU

Kaza Büyükçekmece Meydanı Osmangazi Caddesi üzerinde saat 05.30 sıralarında meydana geldi.

DİREKSİYONDA SULTAN SÜLEYMAN ADLI SÜRÜCÜ VARDI

Sultan Süleyman (21) yönetimindeki 41 PC 752 plakalı sunta yüklü kamyon yokuş aşağı seyir halindeyken frenlerinin tutmaması sonucu önce kaldırıma çıktı. Çarpmanın etkisiyle havalanan kamyon süs havuzunu aşarak parkta bulunan bir ağaca çarptı. Ağaç kökünden sökülürken, kamyon yere çarptı. Hurdaya dönen kamyondaki şoför bulunduğu yerde sıkıştı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin yaklaşık yarım saat süren çalışmalarının ardından sıkıştığı yerden çıkarılan Süleyman, ambulansla özel bir hastaneye kaldırıldı. Süleyman'ın çenesinin kırıldığı ve ayağında eziklerin olduğu öğrenildi.

"RAMPADA FRENLERİ ISINMIŞ VE BOŞALMIŞ"

Kamyonun sunta yükünün Gebze'den Büyükçekmece'deki Ketenci Orman Ürünleri'ne getirdiği öğrenilirken, Ketenci Orman Ürünleri Sahibi Hüseyin Ketenci, kazayla ilgili olarak “Gece saat 5'i çeyrek gece rampada frenleri ısınarak, frenleri boşalmış. Dolayısıyla parka girdi. Şoför arkadaşın sadece çenesi kırık. Büyük bir mucize eseri buradan sağ çıktı" şeklinde konuştu.

Ketenci, “Park boştu. Allah'tan yolda da hiç araç çıkmadı arabanın önüne. Şoförün kendi dediğine göre, 60-70 km hızla buraya çarpınca, hoplatmış onu o havuz. Havuz hoplayınca, parkın içine girmiş oldu. Gece oluşu sabaha karşı oluşu da büyük bir faciayı önledi. Çünkü burada çocuk parkı var. Çay bahçesi var. Akşam olsaydı, burası cıvıl cıvıldı. 50-60 kişi vardı bu parkta." dedi.