Central Park'ta köpük balonlu görsel şölen

New York'un dünyaca ünlü Central Park'ında 17 yaşındaki İtalyan Ricky James, kurmak istediği restorantın sermayesini biriktirmek için dev köpük balonlarıyla yaptığı gösteri ilgiyle izleniyor.

09 Mayıs 2013 Perşembe, 13:34
Abone Ol google-news

Bugüne kadar ABD'nin 23 şehrinde sokak şovları düzenleyen İtalyan genç, New York'tan sonra Kaliforniya'ya geçmeyi planlıyor.

Eğitim almak için ABD'ye gelen James, İtalya'ya dönmek ve hayalini kurduğu restoranı açabilmek için kentin en büyük parkında köpük balonu gösterileri düzenlediğini söyledi.
ABD'nin 7 farklı eyaletinde sokak şovları düzenlediğini kaydeden James, gösteri sonunda topladığı bahşişlerle restoranının sermayesini biriktiriyor.

 James, yaptığı gösterilerle 28 bin dolar biriktirdiğini, gelecek 3 yıl içinde bu rakamı 80 bin dolara ulaştırmayı hedeflediğini kaydetti. New York'a 3 ay önce gelen James, 2 ay sonra Kaliforniya'ya gitmeyi planladığını söyledi. Central Park'taki gösterilerinden günlük yaklaşık 100 dolar kazandığını belirten James, kullandığı solüsyonu hazırlamak için 12 dolar harcadığını söyledi.

James, gösterilerine olan ilginin kendisini mutlu ettiğini dile getirerek, özellikle çocuk ve polislerin kendisine yakın ilgi gösterdiğini kaydetti. James, "Ben çocukları eğlendiriyorum. Çocukları onlar için daha sağlıklı ortamlar olan parklara yönlendiriyorum. Bu da polislerin hoşuna gidiyor" diye konuştu.

James, elindeki çubuk ve ipleri kullanarak rüzgarın da yardımıyla metrelerce uzunluğunda balonlar yaparken, Central Park'ı ziyaret eden New Yorklular gösteriyi ilgiyle izliyor. İtalyan baloncu, isteyen izleyenlere kısa süreli köpük balon yapma eğitimi de veriyor.