CHP'li Ağbaba'dan kurultay açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Partide herkes düşüncelerini özgürce ifade ediyor. Parti bir bütün içerisinde olağan kurultaya hazırlığını yapıyor. Olağan genel kurultayımızı yapacağız, buradan güçlenerek çıkacağız” dedi.

13 Mayıs 2017 Cumartesi, 16:03
Abone Ol google-news

CHP Malatya İl Teşkilatı’nda basın toplantısı düzenleyen Ağbaba, parti içerisinde karışıklık olduğu iddialarının doğruyu yansıtmadığını söyledi. Ağbaba, olağan kurultayın hazırlıklarının devam ettiğini anlatırken şöyle konuştu:

"Son dönemde parti içerisinde kavga varmış görüntüsü var. Maalesef zaman zaman bazen bizden, bazen farklı basından kaynaklı bir olaylar varmış gibi gösteriliyor. 'Havuz medyası' sanki CHP'de bir kavga varmış biri yazıyor. Her gün bir gazeteye baktığınız zaman sanki partide herkes birbirini yiyormuş gibi gözüküyor. Öyle bir şey yok. Partide herkes düşüncelerini özgürce ifade ediyor. Parti bir bütün içerisinde olağan kurultaya hazırlığını yapıyor. Olağan genel kurultayımızı yapacağız, buradan güçlenerek çıkacağız. Bizimle ilgili çeşitli iddialar var, onlara asla inanmayın. Genel başkanımızın başarılı bir kampanya yaptığını düşünüyoruz. Genel başkanımız her türlü baskı ve tahrike rağmen üslubunu bozmadan, hayırın birleşmesinde önemli katkıda bulunmuştur. Önemli bir iş başarmıştır. Bu hayır da genel başkanımızın emeği de, katkısı da çoktur. Hem olağan kurultay sürecinde hem de önümüzdeki dönemde Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde, önderliğinde CHP'de milletvekilli olarak politika yapmaya devam edeceğimizi herkesin bilmesini altını çizerek istiyoruz. Zaman zaman farklı düşünceler olabilir, zaman zaman genel başkanla farklı düşünebiliriz ama biz bu dönem partinin ve Türkiye’nin geleceğinin Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde, önderliğinde başarıya ulaşacağına inanıyoruz."