CHP'li Roman vekil Purcu: AKP'nin roman adayları çakma

Roman vatandaşların sıkıntılarını yakından dinlemek amacıyla Manisa'ya gelen CHP'li Roman milletvekili Özcan Purçu, Turgutlu İlçesi'ne geçti.

20 Ekim 2015 Salı, 21:41
Abone Ol google-newsPurçu, Roman vatandaşların oturduğu Şubaşı Mahallesi Kırmızı ve Gani sokak sakinleriyle bir araya gelerek partisi için oy istedi. Purçu'ya; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Manisa Milletvekili Yıldız Tur Biçer, CHP'nin Manisa'dan 4'üncü sıra Milletvekili Adayı Mustafa Başgülşen, Manisa CHP İl Başkanı Mustafa Ada, CHP Turgutlu İlçe Başkanı Erk Kayabaş da eşlik etti. Mahalle girişinde davul zurna eşliğinde karşılanan CHP heyeti, Romanlarla birlikte müzik eşliğinde oynadı.

Roman vatandaşlara seslenen CHP'li Özel, "Sizin içinizden çıkmış, sadece Romanların değil mülteciler, sığınmacılar konusunda partimizin komisyon koordinatörü Özcan Purcu. CHP, Purçu'yu aday yapmakla bir adım kaydetti. Kemal Kılıçdaroğlu'nun vekili olarak çok net bir mesaj söylüyoruz: Evladınıza sahip çıkın. Bir Roman, Avrupa'da ilk kez milletvekili oluyor. Ama bununla yetinilmeyecek. Siz onu destekledikçe onu gelecekte bu mahalleye bakan arabasıyla geldiğini göreceksiniz. Bakan yapacağız onu" dedi.

Ardından vatandaşlara seslenen CHP'li Purçu, "CHP'nin ilk Roman milletvekiliyim. Ayrımcılık yapamayız. Hepimiz kardeşiz. Kimseyi ayıramayız. Ben T.C. milletvekiliyim. Ben size namus ve şeref sözü veriyorum. CHP iktidar olsun. Roman sorunları beynimde, içimde, yüreğimde. Bunları yaşayan birsiyim. Sorunlarınızı çözmek için 24 saat çalışacağız. Vallah çalışmayan milletvekilimizin alnını karışlarım. Herkes çalışacak. Biz de bu memleketin vatandaşıyız. Roman kardeşinizi unutmayın. Ben sizi unutmadım çünkü. Bana oy vermeyenin öteki dünyada yakasını yapışırım" diye konuştu.