CHP'li vekille AKP'li vekil Meclis'te kucaklaştı

TÜRKİYE’nin ilk Roman kökenli CHP İzmir milletvekili Özcan Purçu, önceki gece Genel Kurul'da yaptığı konuşma ile vekiller tarafından uzun süre alkışlandı. AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Purçu'yu kollarını açarak karşıladı ve kucakladı.

18 Aralık 2015 Cuma, 17:24
Abone Ol google-news
<video:450047>

Meclis Genel Kurulu’nda geçici bütçenin 2’nci maddesi görüşülürken söz alan Özcan Purçu bütçeden Romanlar ile ilgili sözleriyle büyük alkış topladı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal’a dönen Özcan Purçu, Romanlara bütçeden pay verilmesini konusunda, "Söz mü sayın bakanım söz mü?" diye sordu.

Özcan Purçu, milletvekillerini Romanca selamlayarak, "Allah aşkına Romanları sevmeyen var mı? Romanlar kadar güler yüzlü olan var mı? Ama en fakir de Romanlardır" sözleri üzerine hem muhalefet hemde iktidar sıralarında uzun süre alkışlandı.Purçu konuşmasını bitirdikten sonra da CHP’li milletvekilleri ayağa kalkarak alkışladı.

Sempatik konuşması ve tavırlarıyla milletvekillerine gülümseten Özcan Purçu Maliye Bakanı, Meclis Başkanı ile tokalaştıktan sonra milletvekilleriyle kucaklaştı.