Çiftlik Bank mağdurlarına paraları ödenecek mi? Adalet Bakanı açıkladı

"Bizim çok uyanık olmamız lazım. Kandırılmaya hazır olursanız kandıracak kişiler çıkabilir" diyen Bakan Gül, Çiftlik Bank'a para kaptıranların nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini açıkladı.

17 Mart 2018 Cumartesi, 10:23
Abone Ol google-news

<video:943975>


Türkiye genelinde 500 bine yakın kişinin üye olduğu, yüksek kâr vaadiyle çiftçilerden hayvan alan ancak son günlerde ödeme yapmadığı ortaya çıkan Çiftlik Bank mağdurlarının sıkıntılı günleri sürüyor. Çiftlik Bank’ın İnegöl’de bulunan tesisine geçen pazartesi akşamı gelen çiftçiler, alacaklarına karşılık hayvanları getirdikleri kamyonlara yüklemek isteyince olaya jandarma el koydu. Gerilimin ardından 20 kişi İnegöl Cumhuriyet Savcılığı’na şirket hakkında suç duyurusunda bulundu.

İşte Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın Uruguay'daki evi

Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'dan mağdurlara sesli mesaj: Geçmiş olsun...

 MAĞDURLAR NE YAPMALI?

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, CNN Türk'te katıldığı programda Hakan Çelik'in Çiftlik Bank konusunda mağduriyetlerin nasıl giderileceğine dair sorusuna yanıt verdi.

 "Bizim çok uyanık olmamız lazım. Kandırılmaya hazır olursanız kandıracak kişiler çıkabilir" diyen Bakan Gül, mağduruyetlerin giderilmesi için adalet makamlarının çalışma yaptığını söyledi.

Çiftlik Bank mağduru neden para yatırdıklarını böyle anlatmıştı: Bu kadar insan aptal olamaz diye düşündük

"PARALAR GELİRKEN SORUN GÖRÜLMEDİ"

Şikayetlerin gelmesi üzerine yurt dışına çıkış yasağı kararı alındığını söyleyen Gül, "Şikayet gelir gelmez yurt dışı çıkış yasağı kondu ilgili kişiyle ilgili. Ancak vatandaşlarımız memnun olunca, yani paralar geliyor şikayete konu olmamış. Herhalde iş yurt dışına çıkınca ya dasorunlar çıkınca konu yargıya intikal etti. Ama yurt dışına çıkış yasağı konduğunda anlaşıldı ki şahıs dışarıda" dedi.

"40 yıllık dolandırıcıyım böyle tokatlama görmedim"

PARALAR ÖDENECEK Mİ?

Gül, Çiftlik Bank'a kayyım atanması halinde sahip olduğu varlıklarla hak sahiplerine ödeme yapılabileceğini söyledi. Bakan Gül, "İmkan neyse bu husustaki tüm enstrümanlar değerlendiriliyor." dedi.

Bakan Gül, Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın Uruguay'dan iadesi için de çalışma yapıldığını sözlerine ekledi.

Sivil yurttaşların yıllık 200 olan mermi hakkı 1000 mermiye çıkarıldı

MERMİ İSTİHKAKININ 5 KAT ARTITILMASI

 Hakan Çelik'in, İçişleri Bakanlığı genelgesi ile yıllık mermi istihkakının 200 mermiden 1000 mermiye çıkarılması hakkında "Bazen bakanlıklar bir koordinasyonla bazı konularda karar veriyorlar bazen de belli bir bakanlık bir ihtiyaca yönelik bir adım atıyor, onların iletişimini de bilahare yapıyorlar. Mermi meselesi öyle midir, değil midir? Sizin bir bilginiz var mı?" şeklindeki sorusuna Bakan Gül, "Banim de bilgim yok. Onu bir araştırıp bakalım" diye yanıt verdi.

<video:943989>

Çiftlik Bank’ın CEO'sundan 'eziyor musun paraları' sorusuna videolu yanıt

Çiftlik Bank'ın firari CEO'sunun eşi her şeyi anlattı: Paralar Mehmet'in hesabına yatıyordu 

Havuz medyasının 'Çiftlik Bank' sınavı