Çığ kurbanlarından birinin daha cesedi bulundu

Trabzon'un Çaykara İlçesi Kavlatan mevkiindeki Balkodu-2 HES tüneli girişinde meydana gelen çığda kar kitlesi altında kalan işçilerden birinin daha cesedi bulundu.

14 Ocak 2015 Çarşamba, 10:55
Abone Ol google-newsÇığ altında kalan Muşlu Lokman Çelik ile Tuncelili Erhan Arslan'ı bulabilmek için AFAD ekipleri bu sabah yine erken saatte çalışma başlattı. Kar kitlesi içinde bir ceset daha bulan ekipler, kimliği henüz belirlenemeyen işçinin cesedinin çıkartılması için çalışmaları yoğunlaştırdı.

Çığ kurbanlarından birinin daha cesedi bulundu - VİDEO


Bu arada, daha önce AFAD ekipleri dışında kimsenin girişine izin verilmeyen çığ bölgesine sonraki günlerde bazı işçi yakınlarının da girdiği öğrenildi. Lokman Çelik ve Erhan Aslan’ın yakınları küreklerle arama çalışmalarına katıldı, ekiplerin çalışma yaptığı yerleri cep telefonu ile görüntüledi. Kavlatan mevkiindeki HES tüneli önünde 10 Ocak Cumartesi günü öğle saatlerinde çığ düşmesi sonucu 5 işçi kar kitlesi altında kalmış, Nusret Er'in cesedini olaydan hemen sonra işçi arkadaşları, Muhammet Işıklı ve Can Özyürek'in cesetlerini ise sonraki günlerde AFAD ekipleri çıkartmıştı.