Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatından CHP'li Meclis üyesi hakkında suç duyurusu!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel, 7 yıl önce attığı tweetlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri ve Karabağlar Belediye Meclis üyesi Dila Koyurga hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

27 Mayıs 2020 Çarşamba, 09:26
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatından CHP'li Meclis üyesi hakkında suç duyurusu!
Abone Ol google-news

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel, 7 yıl önce attığı tweetlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri ve Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Dila Koyurga hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunda; şüphelinin TCK'nin 125/1-2-3-4 maddesinde hükmü bulunan basın yoluyla Kamu Görevlisine Hakaret suçu gereğince hakkında soruşturma yapılıp hakkında kamu davası açılması talep edildi.

"SENİ KURTARMAYACAK"

Avukat Mustafa Doğan İnal; Twitter'dan yaptığı açıklamada, Dila Koyurga hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğunu belirterek, “Tweetleri paylaşmak istemezdim ama bilinsin diye paylaşıyorum. Bu iğrenç tweetleri atıp bugün silmek seni kurtarmayacak. Sonra bir muhalif daha yargılanıyor, düşünce özgürlüğü diye ağlamak yok. Hukuk önünde hesabını vereceksin. Son olarak kem söz sahibine aittir..." dedi. 

Dila Koyurga, 1996 doğumlu. Suç duyurusunda sözü edilen paylaşımlar ise 2013 yılına ait, yani Koyurga söz konusu paylaşımları yaptığında 17 yaşındaydı.

"KÜFÜR ARIYORSANIZ BAHÇELİ VE SOYLU'NUN KONUŞMALARINA BAKIN"

Eski CHP Milletvekili Zeynep Altıok, suç duyurusuna tepki göstererek, “Troller şimdi de genç bir meclis üyemizin 2013'te (17 yaşında) attığı tweetleri paylaşıp hedef gösteriyorlar.  2013 öncesi Rte'ye yönelik hakaret ve küfür arıyorsanız, Bahçeli ve Soylu'nun konuşmalarına bakın. Bol miktarda bulursunuz.!” ifadelerini kullandı.