Danimarka'da esrar kararı

Danimarkalı kronik hastalar 2018 yılından itibaren yasal olarak esrar kullanabilecek. Ülkede; Kanser, MS, kronik ağrı çeken hastaların yasal olarak esrar kullanmalarının serbest bırakılması konusunda anlaşıldı.

09 Kasım 2016 Çarşamba, 15:59
Abone Ol google-news

Dört yıllık bir deneme süresince devam edecek uygulamadan amaç bugün ağrılarına karşı yasal olmayan uyuşturucu kullanan hastaların yasal hale getirilen ağrı kesiciler ile kontrollü olarak tedavilerini sağlamak.

HASTALAR İÇİN ESRAR YASAL

Danimarka parlamentosunda temsil edilen siyasi partiler 1 Ocak 2018 yılından itibaren özellikle kanser, MS, kronik ağrı çeken hastaların yasal olarak esrar kullanmalarının serbest bırakılması konusunda anlaştılar.

DANİMARKALI HASTALARA DANİMARKA ESRARI

Danimarkalı hastalara Danimarka esrarı" ilkesinden yola çıkan Danimarkalı çiftçilerin örgütü Landbrug& Fødevarer Başkan Yardımcısı Lars Hvidfeld esrar imalatında kullanılacak hint kenevirinin ülkede yetiştirilme şartları uygunken ithal edilmesi için bir neden olmadığını belirterek "En doğru yol yeterli ve kaliteli esrar imal etmek için hint kenevirinin ülkede yetiştirilmesidir." diye konuştu.