Daum skordan memnun

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, iyi bir kadrolarının olduğunu ve sakatlıklar olsa da kadrodaki eksikleri kapatarak, maç kazanabildiklerini söyledi.

25 Ağustos 2009 Salı, 07:48
Abone Ol google-news

Özellikle ikinci yarıda daha enerjik ve güçlü olduklarını belirten Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, çok güçlü ve mücadeleci bir Diyarbakırspor ile karşılaştıklarına dikkati çekti.

''Bu şehrin bu takımla gurur duyması lazım. Diyarbakırspor'un Turkcell Süper Lig'inde iyi bir rol oynama kalitesi var'' diyen Daum, Ziya Doğan'ın bu takımla güzel şeyler yapacağını kaydetti.

Futbolcularının maç boyu çok kontrollü olduklarını kaydeden Daum, ''Futbolcularımızı kutluyorum, aynı zamanda teşekkür ediyorum. Tüm maç boyu kontrollü oldular. Biz sadece başarılı bir takım değil, aynı zamanda sempatik bir takım olmak istiyoruz. Çok kontrollü bir şekilde maçı bitirdik. 11 kişiyle başlayıp, 11 kişiyle maçı bitirebildik, bunu başardık'' diye konuştu.

İkinci yarıda iyi oynadıklarını ve daha fazla gol atabilme şansı bile yakaladıklarını ifade eden Daum, şunları söyledi:

''İlk etapta takımın gücünü ortaya çıkarmak istedim. Niye bunu yaptım? Çünkü ilk yarıda o var olan gücümüzü her zaman görmedim. Bir tek beraberlik golünü atarken gördüm, ama Fenerbahçe'nin gücünü apayrı ve ikinci yarıda gördüm. İkinci yarıda gerçekten iyi oynadık. Hatta daha fazla gol atabilirdik. Devrede birinci yarıda yaşadığımız sorunları ve nasıl daha iyi yapabileceklerimizi konuştuk. Takım bunları dinleyerek ikinci yarıda uyguladı ve maçı kazandık.''

Sadece Alex değil, Mehmet'in de sakatlığının kendisini üzdüğünü ve hepsinin de değerli futbolcular olduğunu vurgulayan Daum, ''İyi bir kadromuz var, sakatlıklar olsa da kadromuzda o eksikleri kapatabiliyoruz'' dedi.

Galatasaray'ın daha çok gol attığının sorulması üzerine Daum, ''Sezon sonunda goller değil, puanlar şampiyonluğu belirliyor. En çok gol atan değil, en çok puan alan şampiyon olacak. Sezon sonunda Galatasaray bizden 10 gol fazla atmış olabilir, ama bizim 10 puanımız fazla olursa, ben mutlu olurum'' diye konuştu.

Diyarbakırspor taraftarının takımın kimliğini taşıdığını ve takıma destek olmak istemesinin çok normal olduğunu da belirten Daum, şunları kaydetti:

''Tabii bu iyi bir şey. Hangi tür destek gerekiyorsa, yani bunu tartışmak benim görevim değil. Ama belli ki takımlarını desteklemek istiyorlar. Tüm Diyarbakır halkına saygılarımı sunuyorum. Ayrıca taraftar da Diyarbakırlı. Onları da saygıyla karşılıyorum. Biz her zaman seve seve buraya geliriz.''

 

Diyarbakırspor cephesi

Diyarbakırspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Fenerbahçe karşısında maçı kaybettikleri için çok üzgün olduklarını söyledi.

İlk yarıda futbol adına çok olumlu şeyler yaptıklarını ve Fenerbahçe'ye karşı iyi bir baskı oluşturduklarını anlatan Doğan, ''İlk yarıda bulduğumuz golün dışında bir iki tane pozisyonda da gol kaçırdık. Başka goller de bulabilirdik. Fenerbahçe'nin ilk yarıda bir pozisyonu var, o da gol oldu. Onun dışında pozisyonu yoktu. Ancak ikinci yarıda oyundan soğuduk diyebilirim. İki defa oyun durdu, peşinden goller yedik. Tabii bu futbolcularımızın bir eksiğiydi. Her dakika oyunda olmaları lazım'' şeklinde konuştu.

İkinci yarıda Fenerbahçe'nin 2-1 öne geçmesinin ardından risk aldıklarını anlatan Doğan, şunları söyledi:

''Sonrasında rakip de fazlasıyla pozisyona girdi. İstediği gibi top çevirdi. Fenerbahçe gibi yetenekli futbolculardan kurulu bir takıma karşı takım halinde hareket edemezsen, sıkıntılar yaşarsın. Bunları da yaşadık. İlk 45 dakikada oynanan oyundan çok memnunum. Ama ikinci yarı için aynı şeyi söyleyemem. Bunun sebepleri var tabii. Oyundan soğuduk. Diyarbakırspor taraftarlarından bir şey rica ediyorum. Diyarbakırspor eğer bir bütün olarak hareket ederse ve Diyarbakırspor'a sahip çıkılırsa, büyüklerden biri olur. Bu potansiyel var. İnşallah önümüzdeki haftalarda bu mağlubiyeti telafi etmeye çalışacağız. Gerçekten Diyarbakırspor lige başlar başlamaz havlu atar diye kamuoyunda bir fikir vardı. Eğer bugün bu maçı alsaydık, lig ikincisi oluyorduk ve önümüzdeki maçlar için iyi bir motivasyon olacaktı. Önümüzdeki haftalarda rakiplerimizden puanlar almak zorundayız. Aslında lige iyi başladık, ama bugün devamını getiremediğimiz için üzgünüm.''