Demirtaş: 'Yeni bir başlangıca adım attık'

Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır'da seçim sonuçlarını değerlendirmek için bir basın mensuplarının karşısında çıktı.

10 Ağustos 2014 Pazar, 21:39
Abone Ol google-news


Demirtaş: Yeni bir başlangıca adım atmış olduk - VİDEO

Burada bir açıklama yapan Demirtaş, seçim sonuçlarının hayırlı olmasını temenni ederek; " Hemen yarından başlayarak partimizi Türkiye'nin her yerinde güçlü bir örgütlülüğe, büyük bir kitle partisi haline getirmek ilk hedefimiz olacaktır. Biz bu seçimle birlikte yeni bir başlangıca adım atmış olduk" dedi.
Selahattin Demirtaş, seçimin Türkiye'ye barış ve demokrasi getirmesi dileğinde bulunarak şunları söyledi; "Bir Cumhurbaşkanlığı seçimini ilk defa halk oylamasıyla gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu seçimin Türkiye'deki bütün halklarının yararına olması için büyük bir çaba gösterdik, mücadele verdik. Umut ediyorum ki sonuçlar hayırlı olacaktır. Bütün Türkiye halklarına şimdiden barış, kardeşlik, demokrasi getirmesini temenni ediyorum. Elbette bizler Halkların Demokratik Partisi ve bizi destekleyen bütün doslarımızla birlikte Türkiye'ye aydınlık gelecek adına gerçek, kalıcı bir umut yaratmak istedik. Cumhurbaşkanlığı seçimi de bunun için iyi bir fırsat oldu. Ve Türkiye'nin her yerinde, ilinde, ilçesinde, köyünde, mahallesinde savunduğumuz ilkelerin gönülden tartışılmasını, yürekten sahiplenilmesini arzuladık ve bunu önemli ölçüde başardık. Ortaya koyduğumuz ilkeler, Türkiye'nin her yerinde bir karşılık bulmuştur. Vermek istediğimiz mesaj Türkiye'nin her yerine ulaşmıştır. Ve bu açıdan bizim Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyamız çok önemli ölçüde hedefine ulaşmış, önemli bir çıkış, başarı yakalamıştır. Bizler, HDP olarak bundan sonraki aşamalarda da bugüne kadar savunduğumuz bütün ilkeleri, ezilenler adına öngördüğümüz ortak geleceği daha güçlü, daha kararlı bir şekilde savunmaya devam edeceğiz. Elbette hemen yarından başlayarak partimizi Türkiye'nin her yerinde güçlü bir örgütlülüğe büyük bir kitle partisi haline getirmek ilk hedefimiz olacaktır. Biz bu seçimle birlikte yeni bir başlangıca adım atmış olduk. Kürtüyle, Türküyle, Ermenisi, Lazı, Arabı, Çerkesiyle, Alevisiyle Sunnisiyle, Ezidi, Yahudisiyle, bütün kimlikler ve inançlarla bir arada, emekten, özgürlükten, demokrasiden, barıştan yana bir gelecek kurma kararlılığın göstergesi olmuştur."