Diyarbakır'da çatışma: 1 polis yaralı, 1 PKK'li öldürüldü

Diyarbakır merkez Kayapınar İlçesi'nde bir eve operasyon düzenleyen polis ile içerideki PKK'lılar arasında çatışma çıktı. Çatışmada, 2 PKK'liden biri ölü, diğeri yaralı olarak ele geçirilirken, 1 polis de yaralandı.

14 Mart 2016 Pazartesi, 15:28
Abone Ol google-news


Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, dağ kadrosundan gelen bir PKK'linin merkez Kayapınar İlçesi Fırat Mahallesi 316'ncı Sokak'taki 'Metran 2 Apartmanı'nda bir dairede olduğunu belirledi.Polis ekipleri bugün saat 12.40 sıralarında eve operasyon düzenledi.

Polisin binaya girişi sırasında PKK'lilerin tuzakladığı bombayı infilak ettirmesi sonucu 1 polis yaralandı.Yaralı polis ambulansla hastaneye sevk edilirken, polis ile evdeki PKK'lılar arasında çatışma çıktı.

Çatışma ile birlikte bölgeye çok sayıda özel harekat timi ve zırhlı araç sevk edildi. Çatışmanın saat 13.30 sıralarında tamamlandığı, polise ateş açan 1 PKK'linin öldürüldüğü belirtilirken, 1 PKK'li da yaralı olarak ele geçirildi.

Çatışmada öldürülen PKK'linin, örgütün dağ kadrosundan geldiği, yaralının ise milis olduğu belirtilirken, çatışmanın görüldüğü bina çevresinde alınan sıkı güvenlik önlemleri devam ediyor.