Dünyanın en çok kazanan futbolcuları arasındaydı: Beş parasız kaldı, eşi iletişimi kesti

Kayserispor’da forma giyen Ganalı yıldız Asamoah Gyan, maddi sıkıntı çektiğini duyurdu. Bir zamanlar dünyanın en çok kazanan sporcuları arasında yer alan Asamoah Gyan’ın eşi ve çocukları ile dört aydır görüşemediği öğrenildi.

28 Aralık 2018 Cuma, 11:00
Abone Ol google-news

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kayserispor’un formasını giyen Asamoah Gyan’ın, İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri ve Çin’de kazandığı servet değerindeki paraları erittiği ortaya çıktı. The Sun’da yer alan habere göre bir dönem dünyanın en çok kazanan futbolcuları arasında yer alan Asamoah Gyan’ın banka hesabında sadece 600 pound (4 bin 15 TL) kaldı. Asamoah Gyan’ın yaptığı yatırımlarda başarısız olması ve çevresindekiler nedeniyle parasız kaldığı iddia edildi.

2010 Dünya Kupası’da çeyrek finale kadar yükselen ve Uruguay’a penaltı atışları sonucu elenen Gana Milli Takımı’nın en dikkat çeken isimlerinden biri olan Asamoah Gyan, başarılı performansının ardından İngiltere Premier Lig ekiplerinden Sunderland’a transfer oldu. Premier Lig’de tutunamayan Asamoah Gyan, Birleşik Arap Emirlikleri takımı Al-Ain’e transfer oldu. Burada haftalık 200 bin pound (1 milyon 336 bin TL) kazanan Asamoah Gyan, 2011-2015 yılları arasında burada forma giydi.

DÜNYANIN EN ÇOK KAZANAN FUTBOLCULARI ARASINDAYDI

Daha sonra Çin Ligi’de Shanghai SIPG’e haftalık 227 bin pound (1 milyon 500 bin TL) karşılığında imza atan Asamoah Gyan, dünyanın en çok kazanan futbolcuları arasında yer aldı. 2015 yılında geldiği Çin’de bir sezon forma giyen Asamoah Gyan, daha sonra yeniden Birleşik Arap Emirlikleri’ne döndü ve bu kez Al-Ahli’ye imza attı. Asamoah Gyan’ın büyük paralar kazandığı bu dönem, 2017 yılında Kayserispor’a gelmesinin ardından son buldu.

Asamoah Gyan, Kayserispor’da ödemelerin geciktiğini ve banka hesabında sadece 600 pound’un kaldığını duyurdu. Eşinin beş parasız kalmasından dolayı kendisi ile görüşmediğini belirten Asamoah Gyan’ın, dört aydır eşi ve üç çocuğu ile iletişime geçemediği öğrenildi. Asamoah Gyan’ın ailesinden bir üye, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Dört aydır eşinden ve çocuklarından haber alamıyor. Çocukları babalarının nerede olduğunu bilmiyor. Ağustos ayından bu yana görüşmüyorlar. Hatta Noel’de bile bir araya gelmediler. Asamoah Gyan önceki yıllarda hemen her sene Noel’de mutlaka ailesinin yanında olurdu” ifadelerini kullandı.

Yaşadığı mali sıkıntının nedenini Instagram hesabından yaptığı bir paylaşımla açıklamaya çalışan Asamoah Gyan “Gelişirken kimi beslediğinize dikkat edin. Şunu unutmayın ki beslediğiniz bazı insanlar sadece sizi ısırmak için enerjiye ihtiyaç duyarlar” yazdı.

Asamoah Gyan böyle tepki gösterdi

 

Parası olmadığı için eşinin kendisini terk ettiği belirtilen Asamoah Gyan, twitter hesabından hakkında çıkan haberlere yönelik smile paylaştı.