Efeler Belediyesi’nin online eğitim projesi EFEDERS’e büyük ilgi

Aydın'da Efeler Belediyesi’nin eğitim projesi EFEDERS’e vatandaşlardan yoğun talep geldi. Ücretsiz interaktif online matematik eğitim sisteminden faydalanmak isteyen veliler ve öğrenciler sistem şifrelerini temin edebilmek için belediyenin telefon numaralarına binlerce çağrıda bulundu.

22 Mayıs 2020 Cuma, 12:05
Efeler Belediyesi’nin online eğitim projesi EFEDERS’e büyük ilgi
Abone Ol google-news

Efeler Belediyesi tarafından geçtiğimiz yılın ekim ayında başlatılan ve ilçedeki 15 bin öğrenciyi kapsayan ücretsiz interaktif online matematik eğitim sistemi EFEDERS projesi, bu yıl genişletilerek 55 bin öğrencinin hizmetine sunuldu. Ana sınıfından üniversite hazırlık ve mezun öğrencilere eğitim verilen proje, vatandaştan büyük ilgi gördü. 

ÖĞRENCİLERE NUTUK HEDİYE EDİLİYOR

EFEDERS eğitim sistemi, Efeler Belediyesi tarafından ilçedeki öğrencilere ücretsiz dağıtılıyor. Projeye dâhil edilen yeni sınıflar ile birlikte Efeler’de daha fazla öğrencinin eğitim desteği alması sağlanırken, şifrelerin yanında öğrencilere Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Nutuk’ isimli eseri ile birlikte hikaye kitapları da armağan ediliyor.

Efeler Belediyesi’nin nisan ayında yayın hayatına başlayan internet televizyonu Efeler TV EFEDERS projesini öğrenciler ile buluşturuyor. Her gün yayınlanan “Ders Saati” isimli program ile öğrenciler, konu anlatımlarını ve soru çözümlerini takip edebiliyor.