Emre isyan etti

Fenerbahçe'nin önemli ismi Emre Belözoğlu, Mersin İdmanyurdu maçı sonrası patladı.

18 Mayıs 2015 Pazartesi, 11:09
Abone Ol google-news

Maçtan öne bir gazetede alnından sniper ile hedef alınması hakkında konuşan Emre Belözoğlu, "Çok cevaplarım var ama susalım. Maçla alakalı bir şeyler söyleyeceğiz ama önce şunu gösterelim. Alnıma doğru çekin de görsünler. Sniper ile hedef alınmışım. Konuyla alakalı gerekli işlemleri başlattık. Bu statlarda dağıtılan bir dergi. Ülkemizde vicdanlı insanlar var, gördüğüm kadarıyla herkes vicdansız değil. Onların vicdanına bırakıyorum bu görüntüyü. Söyleneyecek çok şey var ama bu ülkede vicdanlı inanlar var. Söyleyeceğim konuyla alakalı bunlar" dedi.

"BEŞİKTAŞ İLE ALAKASI YOK"

Hafta içi Mudanya'ya giderken feribotta bir grupla kavga etmesi hakkında konuşan Emre Belözoğlu, "Benim yaşamak istemediğim, hiç kimsenin yaşamak istemeyeceği olaylar. Bu olayı hiçbir büyük camiaya bağdaştırmanın doğru olmadığını biliyorum. Beşiktaş olsun, Galatasaray olsun, Fenerbahçe olsun çok büyük camialar. Böyle insanların camialarla alakası olmaz. Bu galibiyeti anneme, kızıma ve eşime armanağan ediyorum. Özellikle annem çok üzüldü. Üzülmesin, Allah bizimle beraberdir" diye konuştu.

"YAYINCI KURULUŞ DAHİL POPÜLİST DAVRANIYORSUNUZ"

Açıklamalarına devam eden Emre Belözoğlu, "2010-2011'den beri Fenerbahçe kimsenin yaşamadıklarını yaşıyor. Bu da bizim ne kadar büyük bir camia olduğumuz gösteriyotr. Ülkemizin bugün geldiği noktada ayrışmalar var. Bunlar güzel değil. 1,5 ay önce silahlı saldırıya uğradık. Bugün statta dağıtılan bir dergide, karikatür bile değil, gazetenin ilk sayfasında hedef gösteriliyoruz. Futbolda bunlar yok. Yayıncı kuruluş dahil, olaylara popülist davranıyorsunuz. Bizim hatalarımız, kusurlarımız yok mu? Tabii ki var" ifadelerini kullandı.

"HAK EDEN ŞAMPİYON OLSUN"

Şampiyonluk yarışıyla ilgili görüşlerini dile getiren Emre, "Liglerin bitmesine 2 hafta kaldı. Hak edenin kazanmasını istiyorum. Galatasaray, Beşiktaş ve bizler de sona kadar bu mücadeleyi getirdik. Soyunma odasında takımın şampiyonluğa inanmış havası vardı. Benim de katkım varsa ne mutlu bana" açıklamasını yaptı.

"GALATASARAY'IN ŞAMPİYONLUĞUNU KUTLAYACAKTIK"

Maçta golden sonra gözlerinin dolması sorulan sarı-lacivertli isim, "Benim açıkçası bu maçta oynamamam lazımdı. Dört gün önce ayağımda bir ağrı vardı. Bugün burada berabare kalsaydık, Galatasaray'ın şampiyonluğunu kutlayacaktık. Yapmamam gerekeni yaptım ama fedakarlık yapmadan olmaz" dedi.