Erdoğan: Bildiklerimi söyleyemeyecek durumdayım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki Öğretmenler Günü Programı'nda konuştu. Erdoğan, FETÖ darbe girişimi sonrası görevden almalarla ilgili olarak, "Şu anda bildiklerimi söyleyemeyecek durumdayım. Günü gelince onlar da kaleme dökülecektir. Onun için sabır gerekiyor" dedi.

24 Kasım 2016 Perşembe, 11:42
Abone Ol google-news
<video:635277>

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

FETÖ, zamanın gerisinde kalan, baskıcı bir eğitim politikasının ürünüdür. 12 Eylül'den sonra, 28 Şubat'ın akabinde ülkemizin zeki ve başarılı evlatları bu örgütün kollarına adeta zorla itilmiştir. Ailelere sızan FETÖ yüzünden ülkemizde kayıp bir nesil oluşmuştur. Kopyacı bir nesli devletin belli makamlarına yerleştirmek suretiyle bir işgal hareketini gerçekleştirdiler. Milletimizin rızkından kesilen hayırla okuyanlar, 15 Temmuz'da milletin kanını dökmekte hiçbir beis görmediler. Bombalayanlar bunun eğitimini mi aldılar? Şu Külliye'nin çevresinde 29 şehidimiz, 36 yaralımız var. Özel harekatta 56 şehidimiz var. TBMM'yi de bombaladılar. İstanbul'da Boğak Köprüsü'nü bunlar insafsızca bombaladılar. 36 şehidimiz de orada var. Zerre kadar Müslüman'ın böyle bir şey yapması söz konusu değildir.

Silahlı Kuvvetlerimize sızan bir grup terörist bu adımı attılar. Şimdi de bedelini ödüyorlar. Görevden alınmalar devam edecek ama istiyoruz ki at izi it izine karışmasın. 'Ağlarım ağlatamam hissederim söyleyemem dili yok kalbimin ondan ne kadar bizarım' diyor şair.

'ŞU ANDA BİLDİKLERİMİ SÖYLEYEMEYECEK DURUMDAYIM'

Şu anda bildiklerimi söyleyemeyecek durumdayım. Günü gelince onlar da kaleme dökülecektir. Her doğruyu her yerde söylemek doğru değil. Onun için sabır gerekiyor.

Bu şer odaklarına karşı hep birlikte mücadele etmeliyiz. Öğretmenlerimiz bu mücadelenin en ön safında olmalıdır. Teröre sempati ile bakan ve örgütlerin dağ ve şehir kadrolarına militan kazandıran kadrolar var Bakanlığımızda. Bunlar öğretmen değil öğretmen kılığındaki insan müsvetteleridir.

Şu gerçeğin farkına varmalıyız. Teröristle mücadele güvenlik birimlerinin, terörle mücadele ise tüm toplumun görevidir. Bizim öğretmenlerimiz, başta Gazi Mustafa Kemal başöğretmen olarak, bu toprakların vatan kılınması mücadelesini verdiler. Bizim buralardan bir şey almamız gerekmez mi?

Almanya gibi bir ülke, 'Teröre hayır, demokrasiye evet' diye miting düzenlemek isteyenlere 'hayır' diyor. Bakıyorsunuz Kandil'deki terör liderlerinden birine meydanda telekonferansla konuşma yaptırıyorlar. Bunlar terörün yardım yataklık yapan uzuvlarıdır, bunu böyle bilin.