Eşini öldürüp, cesedini iki yıl evde sakladı

Kırklareli'nde, öldürdüğü eşinin cesedini iki yıl evde sakladığı, daha sonra İstanbul'daki ormanlık bir alana bıraktığı iddiasıyla yargılanan sanık, 18 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

25 Aralık 2015 Cuma, 13:46
Abone Ol google-news

Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasına, sanık İbrahim Kurumuş ile  avukatı katıldı. Sanık, duruşmada, eşi Sevdiye Kurumuş'un kendisini aldattığını  ileri sürerek, hakkındaki suçlamaları kabul etti.

EŞYALARIMI ALMAK İÇİN EVE GELDİM EŞİMİ BAŞKA BİRİYLE GÖRDÜM
Kurumuş, eşini boğarak öldürdükten sonra 2 yıl evde sakladığını ve 3  ayda bir eve giderek cesedin kokmaması için çeşitli işlemler yaptığını anlattı.  Daha sonra cesedi İstanbul'da bir ormanlık alana attığını kaydeden Kurumuş, "Çok  pişmanım. Eşim beni aldatıyordu. Bu yüzden boşanma davası açtım. Mahkeme devam  ederken eşyamı almak için eve gittim. Onu başka bir erkekle gördüm. Bu sırada  eşimi boğarak öldürdüm. 2 yıl sonunda da pişman olarak polise müracaat ettim"  şeklinde savunma yaptı.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, Kurumuş'u ağırlaştırılmış müebbet  hapis cezasına çarptırdı. Heyet, indirim maddeleri uygulayarak cezayı 18 yıl 4 ay  hapse dönüştürdü.  Kırklareli'nin  Pınarhisar ilçesine bağlı Tozaklı köyünde boğarak  öldürdüğü eşinin cesedini yaklaşık 2 yıl evinde sakladıktan sonra İstanbul'daki  bir ormanlık alana bıraktığını söyleyen İbrahim Kurumuş polise teslim olmuş,  alınan ifade doğrultusunda yapılan aramada Sevdiye Kurumuş'un cesedi bulunmuştu.