Eski milletvekiline silahlı saldırı: Eşi ve kızı öldürüldü

Eski Milletvekili Adnan Yıldız'ın aracının yolu motosikletli 2 kişi tarafından kesildi. Çıkan çatışmada eski milletvekilinin eşi ve kızı ile saldırganlardan biri öldü. Yıldız, oğlu ve diğer saldırgan ise yaralandı. Saldırganların Yıldız'ın yanında bulunan çantasını almak istediği iddia edildi.

15 Nisan 2014 Salı, 09:57
Abone Ol google-news

Eski Milletvekili Adnan Yıldız'ın aracının yolu motosikletli 2 kişi tarafından kesildi. Çıkan çatışmada eski milletvekilinin eşi ve kızı ile saldırganlardan biri öldü. Yıldız, oğlu ve diğer saldırgan ise yaralandı. Saldırganların Yıldız'ın yanında bulunan çantasını almak istediği iddia edildi.

OLAY YERİNDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Olay Bakırköy Kartaltepe Mahallesi'nde saat 09.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Eski Anavatan Partisi İstanbul Milletvekili Adnan Yıldız ailesiyle birlikte aracına bindikten hemen sonra yolları motosikletli 2 kişi tarafından kesildi. Üzerinde plakası bulunmayan motosikletteki silahlı 2 kişinin ateş açması üzerine çatışma çıktı. Çatışmada, Yıldız'ın eşi Firuze ve kızı Betül isabet eden kurşunlarla hayatını kaybetti. Motosikletli saldırganlardan biri de olay yerinde öldü. Eski milletvekili Adnan Yıldız, oğlu Kamil Yıldız ile diğer saldırgan ise yaralandı. Adnan Yıldız ve oğlu Kamil Yıldız hastaneye kaldırılırken saldırganların üzerinden kimlik çıkmadığı öğrenildi.

SALDIRGAN SUÇ MAKİNESİ ÇIKTI

SALDIRGANLAR ÇANTAYI ALMAK İSTEDİ

Adnan Yıldız'ın Zeytinburnu'nda döviz bürosu ve kuyumcu dükkanı olduğu belirtilirken saldırganların hedefinde Yıldız'ın yanındaki çanta olduğu öne sürüldü. Yıldız'ın silahını çekerek çantayı vermek istemediği saldırganların da silahla karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada ilk olarak 35 yaşındaki Betül Yıldız'ın vurulduğu kaydedildi. Adnan Yıldız'ın oğlu Kamil Yıldız'ın yaraladığı ikinci saldırganı öldürmek istediği bu sırada araya giren vatandaşların "Konuşturulur, öldürme" uyarıları üzerine bundan vazgeçtiği ileri sürüldü.

GÜVENLİK KAMERALARI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ İDDİASI

Bu arada mahalleli, bir kaç gündür motosikletli kişilerin sokakta ifade ederken yine bir süre önce Adnan Yıldız'ın evinin hemen yanında bulunan çocuk yuvasına giren kişilerin güvenlik kameralarını etkisiz hale getirdikleri öne sürüldü.

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu da olay yerine gelerek bilgi aldı. Bülent Kerimoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın çok üzücü olduğunu belirtti.

AYNI ARACA KOYMAYIN TEPKİSİ

Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından yaşamını yitirenlerin cenazeleri Bakırköy Belediyesi'ne ait bir araçla alındı. Saldırganların kurşunlarıyla yaşamını yitiren anne ile kızının cenazesinin öldürülen saldırganla aynı araca konulmak istenmesine Yıldız ailesinin yakınları tepki gösterdi. Bunun üzerine saldırganın cenazesi başka bir araçla Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.

SALDIRIYLA İLGİLİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA GELDİ

Adnan Yıldız ve oğlu Kamil Yıldız, Bakırköy Dr.Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından özel bir hastaneye sevk edildiler.

Olayla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün internet sitesinden şu açıklama yapıldı:

"15.04.2014 günü saat 08:40 sıralarında Bakırköy Kartaltepe Mahallesi, Boztepe Sokak No: 47 önünde, Zeytinburnu ilçesinde döviz bürosuna gitmek için içerisinde döviz bulunan çantasıyla, ikametten kızı Betül Yıldız ile birlikte çıkan 18. Dönem Eski Milletvekili Adnan Yıldız, araca bineceği esnada, 2 şahıs tarafından silahlı gasp edilmek istenilmiş ve karşı koyması üzerine çıkan silahlı çatışmada, eşi Firuze Yıldı, kızı Betül Yıldız ve gaspa teşebbüs edenlerden bir şahıs olay yerinde yaşamını yitirmiştir. Diğer taraftan Adnan Yıldız, oğlu Kamil Yıldız ve gaspa teşebbüs eden diğer şahısta yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştır."

 

SALDIRGANLAR 'SUÇ MAKİNESİ' ÇIKTI

İçinde 300 bin dolar bulunan çantayı gasp etmek amacıyla saldırıyı düzenleyen 2 şüpheli "suç makinesi" çıktı. Yaralı olarak hastanede tedavisi devam eden ve hayati tehlikeyi atlatan Mehmet Beşir Artukoğlu’nun hırsızlık suçundan daha önce 8 kez yakalandığı öğrenildi. Artukoğlu'nun emniyet kayıtlarında 3 farklı isimle bulunduğu tespit edildi. Üzerinde hiç kimlik taşımadığı öğrenilen Mehmet Beşir Artukoğlu'nun, daha önce polise K.H., M.A. isimleri ile gerçek ismi olan Mehmet Beşir Artukoğlu isimlerini verdiği öğrenildi. Polis, Artukoğlu'nun gerçek kimliğini annesine teşhis ettirerek ortaya çıkardı.

 

ÖLEN DE SABIKALI

Olayda hayatını kaybeden Mehmet Doğu Yeşilel’in de daha önceden polis tarafından gözaltına alındığı ve 4 kez polise geliş kaydı bulunduğu ortaya çıktı. Yeşilel'in suçları arasında hırsızlık ve adam yaralama bulunduğu öğrenildi.

 

UCU KESİK AV TÜFEĞİ VE TABANCA KULLANMIŞLAR

Yapılan soruşturmada, saldırganların olayda ucu kesilmiş bir av tüfeği ile bir tabanca kullandıkları tespit edildi. Bu silahlar ile birlikte olayda kullanılan toplam 1 tüfek ve 3 tabancanın balistik incelemesi polis kriminal laboratuvarında devam ediyor.

 

300 BİN DOLAR İÇİN YAPMIŞLAR

Bakırköy’de sabah saatlerinde meydana gelen olayın, içinde 300 bin dolar bulunan çantayı gasp etmek amacıyla gerçekleştiği kesinleşti. Saldırganların, önce, evden çıkarken para dolu çantayı elinde tutan eski milletvekili Adnan Yıldız’ın kızı Betül Yıldız’a yöneldikleri ve çantayı vermesini istedikleri öğrenildi. Bu sırada olayı gören Adnan Yıldız’ın silahına davranmasıyla saldırganların ateş açtıkları belirtildi.

 

BABA-OĞULUN DURUMU İYİ

Eski Anavatan Partisi Milletvekili Adnan Yıldız ile oğlu Kamil Yıldız, Bahçelievler'deki Medikal Park Hastanesi'nde yaklaşık 4,5 saat süren ameliyat geçirdi. Göğsüne isabet eden kurşunla yaralanan eski vekil Adnan Yıldız ile elinden yaralanan oğlu Kamil Yıldız, saat 15.00 sıralarında girdikleri ameliyattan saat 19.30 sıralarında çıktılar. Baba-oğulun durumunun iyi olduğu öğrenildi.