Etek altı görüntü soruşturmasında 3 tutuklama

İzmir'de metro istasyonunda genç bir kızın etek altı görüntüsünü çektiği iddiasıyla gözaltına alınan şüphelinin suç delilini yok ettiği öne sürülen biri eski asayiş şube müdürü 8'i polis, 9 kişi işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 2 polis ile öğretim görevlisi F.Ç. tutuklandı.

08 Mayıs 2015 Cuma, 20:38
Abone Ol google-news

İzmir'de 2012 yılında, metro istasyonunda, üniversite öğrencisi genç bir kızın etek altı görüntülerini çektiği iddiasıyla yakalanan dershane öğretmeni F.Ç.'nin bilgisayarında bulunan yüzlerce suç delilini sahte tutanak düzenleyip yok ederek serbest kalmasını sağladıkları ileri sürülen İzmir Emniyeti eski Asayiş Şube Müdürü Ö.D.'nin de aralarında bulunduğu 6 polis gözaltına alındı.

Haklarında yakalama kararı bulunan 2 polis ise teslim oldu. Soruşturma kapsamında, Tunceli Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan F.Ç. de Tunceli'de gözaltına alınıp İzmir'e getirildi.

Sorguları tamamlanan 9 kişi, bugün sabah saatlerinde işlemlerinin ardından 'Delilleri karartmak, görevi kötüye kullanmak, suçluyu kayırmak' suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Savcılıkta ifadelerine başvurulan şüphelilerden, 4'ü serbest bırakılırken, aralarında Ö.D. ile F.Ç.'nin de bulunduğu 5 kişi ise tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi.

İzmir 5. Sulh Ceza Hakimliği şüphelilerden İzmir eski Asayiş Şube Müdürü Ö.D., polis A.K.  ile öğretim görevlisi F.Ç.'yi tutukladı. Diğer 2 polis ise tutuksuz yargılanmaları koşuluyla serbest bırakıldı.