Fatih Terim: “Ölüm grubundayız”

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Arda Turan'ın takımın yıldızı olduğunu ifade ederek, "Şampiyonada ölüm grubu çektiğimizi düşünüyorum ama gruptan çıkacağımızı umuyorum" dedi.

10 Mart 2016 Perşembe, 18:35
Abone Ol google-news

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Riva’da konuk ettiği Katar basınına önemli açıklamalarda bulundu.

Milli Takım’ın Avrupa Şampiyonası’ndaki hedeflerinden Arda Turan’ın Barcelona macerasına, Katar’ın 2022 Dünya Kupası ev sahipliğinden gelecek futbol projelerine kadar bir çok konuya değinen Terim’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“ARDA, BARCELONA’YA FAYDALI OLACAK”

Atletico Madrid’den Barcelona’ya yüksek bir bonservis bedeliyle transfer olan milli oyuncu Arda Turan ile ilgili konuşan Terim; “Arda Turan, Barcelona’nın yeniden 3 kupayı kazanmasına yardımcı olabilir. Uzun aradan sonra geri dönüp yeni takımıyla futbol oynamak kolay değil. Arda bu adaptasyon sürecini kolayca atlattı. Barcelona ve bizim için çok önemli bir futbolcu. Barcelona’da yaptığı başlangıçtan çok memnunum. İyi oyuncu olmasının yanı sıra çok da iyi bir insan. Fransa’da ondan iyi bir performans bekliyorum. Bizim yıldızımız Arda Turan.” dedi.

“FRANSA’DA ÖLÜM GRUBUNDAYIZ”

Euro 2016 öncesi yapacakları hazırlık maçlarına ve takımın durumuna değinen Terim; “Oyuncularım iyi çalışıyor. 1 yıldan fazla bir süredir maç kaybetmedik. Şimdi Fransa’ya hazırlanıyoruz. İsveç ve Avusturya ile hazırlık maçları yapacağız. Sonrasında Antalya’ya gideceğiz. Orada biri İngiltere ile olmak üzere iki maçımız daha olacak. Şampiyonada ölüm grubu çektiğimizi düşünüyorum. Hırvatistan, İspanya ve Çek Cumhuriyeti. Diğer gruplardan daha zor bir grubumuz var ama gruptan çıkmayı umuyoruz.” dedi.

“KATAR’IN 2022 DÜNYA KUPASI EV SAHİPLİĞİ”

Kasım 2015’te Katar ile yapılan hazırlık maçında ülkedeki futbol ortamını ve 2022 Dünya Kupası hazırlıklarını değerlendiren Terim; “Arap ve Müslüman bir ülke olan Katar için Dünya Kupası’ne ev sahipliği yapmak çok önemli. Hazırlık maçı için Doha’ya gittiğimizde 2022 Dünya Kupası için hazırlıkları gördük. 2-3 günlük çok iyi ağırlandık. Müslüman ve dost bir ülke olarak bu konuda Katar’a yardımcı olmak istiyoruz. O turnuvaya katılmamız halinde ülkeye birçok Türk taraftarın gideceğini düşünüyorum. Umarım bunu başarırız.” diye konuşan Terim, Katar Milli Takımı ile ilgili şu sözleri kullandı:

“Katar beklediğimden daha iyiydi. İyi bir maç oldu ancak Dünya Kupası için gelişmeyi sürdürmeliler. Daha yüksek seviyeye çıkmalılar. Katar’ın 2022 Dünya Kupası’nı en başarılı şekilde organize edeceğine eminim. Stadyumlar ve diğer projeler oldukça güzel. Milli takımları da aynı derecede iyi. Elimden ne gelirse Katar’a bu yolda yardımcı olmak için her şeyi yaparım. Çünkü gönül bağımızın olduğu bir ülke.” (Hürriyet)