Fenerbahçe'den, van Persie'nin antrenörüne tesis yasağı!

Fenerbahçe'de Robin van Persie'nin özel antrenörü ve fizyoterapisti olan Matt Radcliffe bundan böyle tesislere giremeyecek.

23 Temmuz 2016 Cumartesi, 10:26
Abone Ol google-news

Fenerbahçe'de Yönetim, Teknik Direktör Vitor Pereira’nın antrenmanlarına genellikle katılmayan ve sezona özel hocasıyla salon çalışmaları ile hazırlanan yıldız oyuncunun bu davranışlarından rahatsız oldu. Van Persie’den artık takımın idman sistemine uyması, çok ihtiyaç duyması halinde kulüp bünyesinde çalışanlardan yararlanması istendi.

Robin Van Persie’nin fizyoterapisti Can Bartu Tesisleri’ne gelse dahi Hollandalı oyuncuya özel çalışma yaptıramayacak.

Manchester United’ta görev aldığı dönemde Van Persie ile tanışan ve İngiliz ekibinden ayrıldıktan sonra yıldız futbolcunun özel antrenörü ve fizyoterapisti olan Matt Radcliffe bundan böyle Samandıra’ya giremeyecek.

Alınan bu kararın temel sebebinin Van Persie’nin genelde takım çalışmalarına katılmayarak özel fizyoterapisti ile idman yapması olduğu öğrenildi. Bu durumun uzun süredir hem teknik heyet hem de yönetimin tepkisini çektiği belirtildi.

Bu konuda sıkıntı Hollandalı futbolcunun özel fizyoterapisti ya da antrenörünün olması değil. Van Persie tesis dışında istediği gibi çalışma hakkına sahip. Temel problem takım çalışmalarına genellikle katılmayan yıldız oyuncunun, tesislerde Radcliffe’in programına göre hazırlanması ve takım antrenmanı yerine bu özel çalışmaları tercih etmesi oldu. Van Persie neredeyse Radcliffe’in programı ile yeni sezona hazırlanıyordu.

Yönetimin devreye girmesi ile artık bu durum değişti. Bundan böyle Radcliffe futbolcuyu tesislerde çalıştıramayacak. Van Persie’den artık takımın çalışma ve antrenman sistemine uyması istendi. Ayrıca ihtiyacı olduğunda yine kulüp bünyesinde bulunan kondisyoner ve fizyoterapistlerden faydalanabileceği bildirildi. Tesis dışında ise özel fizyoterapisti ve antrenörü ile çalışmasına bir engel konulmadı. (milliyet)