FIFA'dan Hakan Çalhanoğlu'na 4 ay men!

Hakan Çalhanoğlu'nun 2011 yılında Trabzonspor'la imzaladığı ön protokolün şartlarını yerine getirmediği için futboldan 4 ay men edildiği öne sürüldü.

18 Mart 2016 Cuma, 13:06
Abone Ol google-news

FIFA'nın Bayer Leverkusen forması giyen milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu'na 4 ay men cezası verdiği iddia edildi.

Fotomaç'ın iddiasına göre; Hakan'ın 17 yaşında Karlsruher forması giydiği dönem, Trabzonspor'la imzaladığı ve 2012-2013 sezonundan itibaren bordo-mavili formayı giyeceğini taahhüt ettiği ön protokolün şartları yerine getirilmedi.

Hakan'ın taahhüt ettiği gibi Trabzonspor'a gelmek yerine Hamburg'a imza atmasıyla harekete geçen Bordo-Mavili ekip, konuyu FIFA'ya taşımıştı.

Haberde Hakan, imza attığı dönem formasını giydiği Karslruher Kulübü ve Trabzonspor arasındaki anlaşmazlığı soruşturan FIFA'nın milli futbolcuya 4 ay men cezası verdiği iddia edildi.

FIFA'dan gelen bu cezayı Hakan'ın Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) götürdüğü ve CAS'ın ilgili yürütmeyi durdurma kararı aldığı belirtildi. Buna göre 22 yaşındaki futbolcu, dava sonuçlanıncaya kadar futbol oynamaya devam edecek.

Öte yandan Hakan'ın şu anki kulübü Bayer BLeverkusen de geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak, soruşturmanın birkaç ay süreceğini duyurmuştu.