Fikret Orman transfer yapılacak bölgeleri resmen açıkladı

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, devre arasında kaleci transferi yapacaklarını açıkladı.

17 Aralık 2015 Perşembe, 16:09
Abone Ol google-news

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Vodafone Arena'da yapılan röportajda devre arasında takıma bir kaleci transferi yapmak istediklerini açıkladı. Vodafone Arena'nın yapımı ile ilgili bilgiler de veren Orman, Şubat ayında koltuk montajının tamamlanacağını söyledi. Fikret Orman'ın açıklamaları şöyle;

"Vodafone Arena için 300 milyon TL harcadık"

Ocak ayının başı gibi zemin ve çim çalışması başlayacak. Oyuncularımız deplasmanda oynamaya alıştı. Ancak stadı olmayan bir camia olarak çok zorlanıyoruz. Statsız bir camianın şampiyonluğa oynaması zor. Zorlanıyoruz. Stadımız olmadığı için gelirimiz de az. Şubat Ortası gibi koltukların montajı ve localar bitecek gibi. KDV dahil yeni stadın inşaatı için 300 milyon TL harcadık. Beşiktaş bir maçta kötü oynayıp yenilebilir. Ama 65. dakikadan sonra 3 gol yememiz beni çok üzdü.Sezon araları veya sonları olsa Barcelona stadın açılışına gelebilirdi.

"Kaleci transferi yapacağız"

Tolga, çok iyi bir kaleci. Kalecilik futboldaki en zor iş bence. Şansız yenilen golleri hata yaparak gol yenen bir mevkii. İki maç kaldı sonra devre arasında kaleci alacağız. Scout ekibi de ben de çalışıyoruz. 2 Ocak'a yetişecek. Beşiktaş çok tecrübeli bir takım. Geçen sene camia olarak bütünleşme problemi vardı. 2 yıl derbi kazanamamız hakkında dışarıdan atıp tutuyor herkes, 3 yıl statsız oynasınlar da görelim.Bize stat konusunda dostluk eli uzatanları unutmayacağız... Uzatmayanları da unutmayacağız Stoper transferi olabilir de olmayabilir de. Bizim önceliğimiz kaleci transferi. Beşiktaş camiası da biz de Şenol hocadan memnunuz. Daha işimiz var, kupa almadık, Beşiktaş ilk defa lider olmuyor.

"Mario Gomez Beşiktaş'ın çimentosudur"

Muhteşem bir stat oluyor. Bu stat insanlarla ve takımla güzel olacak. Son süreçler ve ben de çok yoruldum. Haftanın hemen hemen her günü buradayım. Yorulduk artık bu stat bitsin. Galatasaray derbisi oynuyoruz. Stada 25 bin taraftar geliyor. Stadımızı artık bitirmeliyiz. Burası bir stat gibi değil, bir saray gibi oluyor. Kullanılan malzemeler çok özel ve çok pahalı. Biz stada aşığız. Koltuklar arasındaki boşluk az olacak. Stadın seyirci kapasitesi 42 binin üzerine olacak. Beşiktaş özel bir ailedir. Burdaki ortam birçok kulüpte yoktu. Oyuncularımız ailemizin parçası ve pırlanta gibi çocuklardır. Oyuncularımız ailemizin bir parçası. Huzun olduğu yerde herkes işini yapar. Mario Gomez çok düzgün bir çocuk. Mario Gomez, Beşiktaş'ın çimentosudur. Quaresma ilk geldiği gibi değil, Beşiktaş'ın büyüklüğünü anladı. Bugün bile bir oyuncumuz için teklif geldi ama sezon sonuna kadar kimseyi satmayacağız.