Gazetelerde Bugün

Cumhuriyet manşetine taşıdığı haberinde kadına yönelik şiddetin boyutlarını okurlara aktarıyor.

08 Ekim 2011 Cumartesi, 06:29
Abone Ol google-news

 

CUMHURİYET

Şiddet suskunları


Hacettepe Üniversitesi Nüfus Etütleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sabahat Tezcan, 14. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi’nde kadına yönelik şiddetin toplumsal soruna dönüştüğünü vurguladı. Tezcan, 15-59 yaşlarındaki kadınların yüzde 42’sinin eşleri veya birlikte oldukları kişilerin fiziksel ve cinsel şiddetine maruz kaldığını açıkladı.HÜRRİYET

Bu sözler oy için mi


Arzu Çakır Morin, diaspora oyları için Ermanistan'a gittiği öne sürülen Sarkozy'ye "Türkiye soykırımı tanımalı" sözleriniz samimi bir çağrı mı?" dedi.MİLLİYET

Pimi çekilmiş el bombası atacağım

Ermenistan uçağında "Pimi sökülmüş bir el bombası atacağım" diyen Sarkozy, Ervan'a iner inmaz Türkiye'ye soykırım iddialarını tanıma çağrısı yaptı.VATAN

Anneye veda


Erdoğan'ın annesi Tenziye Hanım dün 88'inde hayata veda etti.


RADİKAL

SMS'teki Cantürk itirafı


Eski Özel Harekatçı Çarkın'ın ifadeleriyle başlatılan faili meçhul cinayetler soruşturmasında Ankara Savcılığı, 94'üe öldürülen Kürt işadamı Behçet Cantürk ile ilgili çok önemli bir delile ulaştı.


AKŞAM

Kiralık kasaya altın vuruş


Bu da oldu! Banka kasasına emanet edilen külçe altınlar ile pırlanta buhar olup uçtu.


SÖZCÜ

İşte Mehmetçik!

Teğmen Mehmet Ali Çelebi, hapis çıkışı göreve döndü. Helikopteriyle PKK'ya bomba yağdırdı.


HABERTÜRK

Çiçeklerle kandırdı bıçakla öldürdü


Eşi Şefika Etik'i sığınma evinden çıkarttıktan sonra bıçakla öldüren koca tutuklandı.

SABAH

Koruculara şok suçlama


Gizli tanık, 10 şehitli Çukurca saldırısıyla ilgili ifadasinde "Bazı konucular maaşı PKK'ya veriyor, askeri yanlış yönlendiriyor" dedi.


POSTA

Cinayet anahtarı


İstanbul'da 1.5 ay önce evinde 55 yerinden bıçaklanarak öldürülen adamın katilini arayan polis ilginç bir ipucuna ulaştı.


BİRGÜN

Devlet, hayatını böyle kararttı


İşsiz kalınca kaçak elektrik kullanan ve 5 yıl hapis cezası alan ilik kanseri hastası Basri Vardar evrakları kaybolunca 3 aydır tahliye olamadı.


YENİ ŞAFAK

Cennet ayakları altında


Bir hafta önce safra kesesi ameliyatı olan Başbakan Erdoğan'ın 88 yaşındaki annesi Tenzile Erdoğan, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.


ZAMAN

İşte Baydemir'i sorgulayan KCK'lı belediye işçisi

BDP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in, KCK mahkemesi tarafından yargılandığı binaya giriş ve çıkışının fotoğrafları basınla paylaşıldı.