Gaziantep'te 70 Metrekarelik Atatürk Portresi Yapıldı

GAZİANTEP'te, ressam Atanur Doğan ve Mustafa Bencan'ın öncülüğünde 250 öğrencinin katılımıyla 108 tuvalin birleştirilmesiyle 70 metrekarelik Atatürk portresi çizildi.

22 Nisan 2014 Salı, 22:35
Abone Ol google-news

 Gaziantep'te, ressam Atanur Doğan ve Mustafa Bencan'ın öncülüğünde 250 öğrencinin katılımıyla 108 tuvalin birleştirilmesiyle 70 metrekarelik Atatürk portresi çizildi.

Bir alışveriş merkezinin giriş katında oluşturulan alanda 108 tuvalin birleştirilmesiyle oluşturulan Atatürk portresi 250 öğrencinin 2 günlük çalışmasıyla tamamlandı. 70 metrekarelik Atatürk portresinin, dünyanın tuvale yapılmış en büyük portresi olduğunu söyleyen ressam Atanur Doğan, "23 Nisan'da böyle bir resim yapmayı istedik. Yaklaşık 2 aylık ön çalışmadan sonra 250 öğrenciyle dün başladığımız resmimizi bugün tamamladık" dedi.

Ressam Mustafa Bencan ise sanatsever gençlerin yetişmesinin ülkenin geleceği açısından önemli olduğunu vurguladı. Çocuklara sanat ve vatan sevgisini aşılamak için böyle bir planlama yaptıklarını anlatan Bencan, "Farklı bir çalışma ortaya koyduk, tuvallerin hepsinde farklı çalışmalar var bir araya gelince Mustafa Kemal Atatürk portresi ortaya çıkıyor. 23 Nisan'a yakışır bir çalışma oldu" diye konuştu.

Çalışmayı tamamlayan öğrenciler daha sonra ellerinde ki Türk Bayrakları ile birlikte yaptıkları portrenin önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.