Gönüllü sağlıkçılar "vahşet bodrumu" için Cizre'ye gidiyor

Cizre'de bir bodrumda 9 gündür ambulans bekleyen yaralılar için Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyesi 9 hekim ve 4 hemşire yola çıktı. Grubun İdil'de durdurulduğu belirtildi.

31 Ocak 2016 Pazar, 11:21
Abone Ol google-news

Bianet’in haberine göre, Cizre'ye doğru yola çıkan sağlıkçıların isimleri şöyle:

İstanbul Tabip Odası üyesi Dr. İncilay Erdoğan, Türk Tabipler Birliği üyesi uzman Dr. Halis Yerlikaya, Ankara Tabip Odası üyesi Dr. Naci Karahancı, İstanbul Tabip Odası'ndan Çağla Demir, SES Batman Şube Başkanı anestezi teknikeri Mustafa Yurtsever, İstanbul Tabip Odası'ndan Dr. Sadık Çayan, Batman Tabip Odası'ndan Operatör Dr. Faruk Erin, Şerif Taştan ambulans şoförü, SES Diyarbakır Şubesi'nden hemşire Selma Atay, hemşire Yekta Yıldız, Dr. Ercan Dönmez, Diyarbakır Tabip Odası'ndan Dr. Serhat Yasan, Diyarbakır Tabip Odası'ndan Op. Dr. Vahhac Alp ve hemşire Bahar Sönecek.

Dr. Çayan'ın sosyal medyada paylaştığı mesaj şöyle:

Şu anda Şırnak Idil yolunda ambulans eşliğinde 9 hekim 5 hemşire yoldayiz. TTB ve SES uzerinden Saglik Bakanlığı ve İçişleri Bakanligi ile iletişim halinde yol almaya çalışıyoruz. İstanbul Ankara Amed ve Batman'dan sağlık emekçileri olarak. Sözün bittiği yerde derman olmaya. Elimizden geldiğince...