Gülen'in kitabına 5 yıldızlı tanıtım paneli

ABD'de yaşayan cemaat lideri Fethullah Gülen'in, Nil Yayınları'ndan "Yaşatma İdeali" adında bir kitabı piyasaya çıkacak. Kitabın tanıtımı için Ceylan Intercontinental Otel'de Mehmet Altan'ın moderatörlüğünde, Şahin Alpay ve Ali Bulaç'ın konuşmacı olduğu tanıtım paneli düzenlendi.

25 Ocak 2012 Çarşamba, 08:27
Abone Ol google-news

Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan Fethullah Gülen'in Nil Yayınları'ndan yakında piyasaya çıkacak olan kitabı, "Yaşatma İdeali" düzenlenen panelle tanıtıldı. Fethullah Gülen de bir mektup göndererek paneli düzenleyenlere teşekkür etti.

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın, Ceylan Intercontinental Otel'de düzenlediği panelin moderatörlüğünü gazeteci yazar Mehmet Altan yaparken, gazeteci yazar Şahin Alpay ve Ali Bulaç konuşmacı oldu. Geceye Fener Rum Patriği Barthalemeos'un yanı sıra iş ve sanat dünyasından çok sayıda kişi katıldı. Şahin Alpay yaptığı konuşmada, "Dindar bir insan değilim, ancak dine ve dindar insanlara saygım vardır" dedi. Ali Bulaç ise "Türkiye'nin küreselleşen dünyaya yaptığı en önemli ve özgün katkı Türk okullarıdır" diye konuştu.

Panelde, Gülen'in gönderdiği teşekkür mektubu da okundu. Gülen, yazdığı mektupta konuklara şu mesajı iletti:

"Bu paneli düzenleyen heyete, her biri pek kıymetli bir fikir mimarı olan saygıdeğer konuşmacılara ve programa iştirak eden herkese, bütün insanlığın huzuru için mutlaka hayata geçirilmesi gereken 'Yaşatma İdeali' konusunun teşrihi istikametindeki katkılarından dolayı çok teşekkür ederim. Bendenize ait bir kitapçığın neşri dolayısıyla bir araya gelinmiş olmasının, mevzuun ehemmiyetine gölge düşürebileceği endişesini taşısam da, adı ve vesilesi ne olursa olsun, genel manada cihan sulhu ve hususi planda ülkemizin huzuru için anahtar veya şifre sayılabilecek bir mefhumun ele alınacağı bu toplantıda emeği bulunanlara ve siz kıymetli katılımcılara saygılarımı, selamlarımı sunarım."