Hakkari Çukurca şehitlerinin aileleri acı haberlerle yıkıldı

Hakkari Çukurca'daki çatışmada ve helikopter kazasında şehit olan askerlerin aileleri, acı haberle gözyaşlarına boğuldu.

13 Mayıs 2016 Cuma, 13:51
Abone Ol google-news

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde PKK'lilerle girdiği çatışmada şehit olan piyade uzman çavuş 26 yaşındaki Fatih Özdemir'in Niğde'de yaşayan ailesi yasa boğuldu.

Acı haber, şehidin Dere Mahallesi'nde ağabeyi Esen Özdemir'in evinde oturan eşi Nuray Demir'e Niğde Vali Yardımcısı Abdullah Uçgun, Garnizon Komutanı Jandarma Albay İbrahim Taşkın ve diğer yetkililer tarafından verildi. Haberle yıkılan şehidin eşi Nuray ve ağabeyi Esen Özdemir gözyaşlarına boğulurken sağlık ekipleri müdahale etti. Acı haberi duyan şehidin yakınları eve akın etti.

Uzman çavuş Fatih Özdemir'in Kayseri'de görev yaparken geçici görevle Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde gönderildiği, yeni görev yerine giderken de yaklaşık 1 yıl önce evlendiği eşini ağabeyinin evine bıraktığı öğrenildi.

Şehit ateşi Afyonkarahisar'a düştü

Çukurca'da Çığlı Üs Bölgesi'ne sabaha karşı PKK'lilerin ateşi üzerine çıkan çatışmada şehit olan 6 askerden piyade uzman çavuş Muhammet Arı'nın Afyonkarahisar'ın Bayat İlçesi'ndeki baba ocağına ateş düştü.

Şehidin Cumhuriyet Mahallesi'nde oturan babası Mustafa Arı ile annesi Havva Arı'ya, şehadet haberi Bayat Kaymakamı İbrahim Halil Toprak ile askeri yetkililer tarafından verildi. Türk bayrağı asılan şehidin evine akrabaları ve komşuları akın etti. Bayat Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri şehidin evinin bulunduğu sokağa dev Türk bayrakları astı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde 5 yıldır görev yaptığı belirtilen uzman çavuş Muhammet Arı'nın evli ve 10 yaşındaki bir kız çocuk babası olduğu kaydedildi. Şehidin eşinin Ankara'da oturduğu belirtildi.

Şehit olan Kara Pilot Üsteğmen Burak Bikebahşi 1 hafta önce kız arkadaşına evlilik teklifinde bulunmuş

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde, çıkan çatışmaya destek için giden Kobra helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Kara Pilot Üsteğmen Burak Bikebahşi'nin Ankara Yenimalle'deki baba ocağına ateş düştü.

Çukurca İlçesi'nde, çıkan çatışmaya destek için giden Kobra helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Kara Pilot Üsteğmen Burak'ın şehit olduğu haberi Ankara Yenimahalle'deki ailesine sağlık ekipleri eşliğinde askeri yetkililer tarafından verildi. Kara Pilot Üsteğmen Burak Bikebahşi'nin 1 hafta önce kız arkadaşına evlilik teklifinde bulunduğu ve görev dönüşü sonrası kız arkadaşıyla sözlenecekleri belirtildi.

Düşen helikopkerde şehit olan 36 yaşındaki Pilot Üsteğmen Müjdat Kerem Şahan'ın Ankara Çankaya'daki askeri lojmanlarda oturan ailesine acı haber ulaştı. Şehit Kerem Şahan'ın Uşak'taki baba evine de ateş düştü.

Kara Pilot Üsteğmen Burak Bikebahşi ve Kara Pilot Üsteğmen Müjdat Kerem Şahan yarın Ankara'da düzenlenecek törenin ardından toprağa verilmesi bekleniyor.

Astsubay eşinin şehit olduğunu baba ocağında öğrendi

Çukurca'da silahlı çatışmada sağlıkçı astsubay üstçavuş Mekan Şahin şehit düştü. Eşinin görevde olması nedeniyle Sakarya'nın Arifiye İlçesi'ndeki baba ocağına gelen Aynur Şahin'e eşinin şehit olduğu haberi verildi. Aynur Şahin ile ailesi büyük üzüntü yaşarken, şehidin 5 yaşındaki oğlunun babası geldiğinde saçlarını kestireceğini belirterek, babasını beklemesi yürek burktu.

Kayseri Komando Tugayı'nda görevli sağlık astsubay üstçavuş Mekan Şahin, görevli olarak Hakkari'ye giderken, Kayseri'de oturan eşi Aynur Şahin ise oğlu Bedirhan ile birlikte Sakarya'nın Arifiye İlçesi Hacıköy Mahallesi'nde oturan babasının yanına geldi. Astsubay Mekan Şahin Hakkari'de şehit düşerken, eşi Aynur Şahin'e acı haber verildi. Arifiye Kaymakamı Muhsin Çatmadım ve askeri yetkililer aileye Mekan Şahin'in şehit düştüğünü haberini verirken, ailenin acısına ortak oldular. Aynur Şahin ve ailesi büyük üzüntü yaşarken, eve Türk bayrağı asıldı. Ailenin komşuları ve yakınları başsağlığı için eve geldi. Aynur Şahin, Türk bayrağını boynuna takarken, yakınları tarafından teskin edilmeye çalışıldı.

Damadının şehit olmasının üzüntüsünü yaşayan Recep Kaplan, "Bu görev vatan ve millet için. Allah mekanını cennet eylesin. Biz de bir acı yaşıyoruz, kolay bir acı değil. Oğlu 5 yaşında benim yanımda kalıyor. Özenle babasının yokluğunu hissettirmedik. Arkadaş gibi davrandım. Babası gelmeden tıraş olmaya götüremedik. 'Babam gelsin öyle tıraş olacağım' demişti. Bir aydır tıraş olmuyor" dedi. Mekan Şahin'in Ankara'da düzenlenecek törenle toprağa verileceği belirtildi.

Şehit Astsubay Mekan Şahin'in Mamak'taki baba ocağına ateş düştü

Çukurca'da PKK'lilerle çıkan çatışmada şehit olan askerlerden Sağ. Asb.Üçvş. Mekan Şahin'in Ankara Mamak'taki baba ocağına ateş düştü.

Sağ. Asb.Üçvş. Mekan Şahin'in şehit olduğu haberi Mamak ilçesi Akşemsettin Mahallesi'nde oturan ailesine sağlık ekipleri eşliğinde askeri yetkililer tarafından verildi. Mekan Şahin'in Kayseri'de görev yaptığı ve Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde geçici görev için gittiği belirtildi. Mekan Şahin'in evli ve 1 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Nizip'e şehit ateşi düştü

 Çukurca İlçesi Çığlı Üs Bölgesi’ne PKK'lilerin düzenlediği saldırıda şehit olan 29 yaşındaki Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Saadettin Bakır'ın şehadet haberi Gaziantep'in Nizip İlçesi'ndeki yakınlarına ulaştırıldı.

Kayseri'de görev yapan ve geçici görevle Çukurca'ya giden Ömer Saadettin Bakır, dün gece üs bölgesinde 5 silah arkadaşıyla birlikte şehit oldu. Astsubay Kıdemli çavuş Bakır'ın şehit olduğu haberi bu sabah Nizip'in yakınlarına ulaştırıldı. 2 erkek kardeşi bulunan şehit astsubayın babası Ahmet ve annesi Lütfiye Bakır, Fırat Mahallesi'ndeki evlerine gelen Nizip Garnizon Komutan vekili üsteğmen Ökkeş Tuğra, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yaman, İlçe Müftüsü Osman Şekerci ve askeri yetkililerin verdiği acı haberle yıkıldı. Gözyaşı dökerek, sinir krizi geçiren şehit uzman çavuşun yakınlarına sağlık ekipleri müdahale etti, Bakır ailesinin evine Türk bayrakları asıldı.

Acı haberi duyan akrabaları ve komşuları da Bakır ailesine taziye dileklerini iletti. Bekar olduğu öğrenilen şehit astsubay Bakır'ın, cenazesi yarın düzenlenecek törenle son yolculuğuna uğurlanacak.

Uşak'a şehit pilot üsteğmenin ateşi düştü

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde,Çukurca'da çıkan çatışmaya destek için giden Kobra helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 36 yaşındaki Pilot Üsteğmen Müjdat Kerem Şahan'ın Uşak'taki baba evine ateş düştü.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, bu sabah saat 04.50 sularında, Hakkari'nin Çukurca ilçesi Çığlı Üs Bölgesinde çıkan silahlı çatışmada 6 askerin şehit olduğu, 8 askerin yaralandığı bildirildi. Çatışma bölgesine sevk edilen helikopterin düşmesi sonucu 2 pilotun şehit olduğu açıklandı.

Şehit pilotlardan Üsteğmen Müjdat Kerem Şahan'ın Uşak'ın Kemalöz Mahallesi, İbrahim Tahtakılıç Caddesi'ndeki baba evine acı haber tez ulaştı. 1.5 yıldır evli, bir çocuk babası şehit Üsteğmen Şahan'ın emekli öğretmen olan annesi Şükran Şahan'a acı haberi Uşak İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yusuf Yalçın ve beraberindeki askeri heyet verdi. Şehidin emekli öğretmen olan babası Süleyman Şahan'ın ise acı haberi memleketleri olan Denizli'nin Acıpayam İlçesi'nde aldığı ve Uşak'a gelmek üzere yola çıktığı öğrenildi. Şehidin 10 katlı bir apartmanın birinci katındaki Türk bayrağı asılan baba evi, acı haberin duyulmasıyla taziye ziyareti için gelenlerin akınına uğradı. Uşak Valisi Ahmet Okur, Uşak Belediye Başkanı Ak Partili Nurullah Cahan da şehidin baba evine taziye ziyaretine geldi.

Şehidin eşinin ve çocuğunun Ankara'daki evlerinde olduğu belirtildi.

Kayseri'ye şehit ateşi düştü

Çukurca’da PKK'lilerle çıkan çatışma sonrası şehit olan Piyade Uzman Çavuş İbrahim Akarsu’nun (26) baba ocağına ateş düştü. Hakkari Çukurca Çığlı Üs Bölgesinde PKK'lilerle çıkan silahlı çatışma sırasında şehit olan Piyade Uzman Çavuş İbrahim Akarsu’nun baba ocağında yas var. Şehit Akarsu’nun annesi Türkan Akarsu ve yakınları Kocasinan İlçesi Yunus Emre Mahallesi’ndeki evlerinin önünde gözyaşı döktü. 112 acil sağlık ekipleri de şehidin ailesinin evinin önünde hazır bekledi.

Tomarza'ya şehit ateşi düştü

Çukurca ilçesi Çığlı Üs Bölgesi'ndePKK'lilerle çıkan çatışmada şehit düşen 38 yaşındaki piyade uzman çavuş Nazmi Kapucu'nun Kayseri'nin Tomarza ilçesindeki baba ocağına ateş düştü.

İç güvenlik harekatı görevi nedeniyle bir süredir Hakkari Çukurca'da bulunan Kayseri 1'inci Komando Tugayı'nın Çığlı üs bölgesindeki Mehmetçiklerine yapılan saldırıda, açılan ilk ateşte, Kayseri'nin Tomarza ilçesi nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Çavuş Nazmi Kapucu şehit düştü. Tomarza Kaymakamı Engin Uysal, Belediye Başkanı Fahrettin Işık ve askeri yetkililer, şehidin babası Nizamettin ile annesi Naime Kapucu'ya acı haberi verdiler.

Acılı babayı Kaymakam Uysal ve askeri yetkililer teselli etmeye çalıştı. Şehit babası Nizamettin Kapucu, 'Oğlum, şu yoldan nasıl da güzel gelirdin? Şehit haberin mi gelecekti oğlum' diye gözyaşı döktü. Kuzeni Ahmet Heybet de, 'Şehidimiz Nazmi, o bölgede görev yapmayı seviyordu. Batı'ya gelme durumu varken, o orada kalmak istedi. Nazmi gayet cesur ve kararlı bir kişiydi. Yüreğimize şehit ateşi düştü' dedi.

Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık ise, Tomarza'nın bugün iki şehit acısı yaşadığını, Kayseri'de oturan Uzman Çavuş İbrahim Akarsu'nun da ilçe nüfusuna kayıtlı olduğunu bildirdi. Işık, 'Terör belası ülkemizde çok canlar yaktı ve yakmaya da devam ediyor. Ancak bu hainlerin sonu kazınacak inşallah. Devletimiz büyük ve terör belasının da üstesinden gelecektir' dedi.

Askerler, şehidin babasının evine Türk bayrakları astı. Şehadet haberi üzerine Kapucu ailesinin yakınları ve komşuları babaevine akın etti. Şehit Nazmi Kapucu'nun eşi Tuğba da haberi alınca gözyaşlarına boğuldu ve 2 çocuğuna sarılarak teselli bulmaya çalıştı.