Halilhodzic Bosna'da gündem oldu

Cezayir'in eski teknik direktörü Boşnak Vahid Halilhodzic'in Trabzonspor ile anlaşması, Bosna Hersek medyasında geniş yer buldu.

16 Temmuz 2014 Çarşamba, 13:10
Abone Ol google-news

Ülkenin yüksek tirajlı gazetelerinden Dnevni Avaz, Trabzonspor ile 2 yıllık sözleşme imzalayan Halilhodzic ile yaptığı röportajı manşete taşırken, teknik adamın, Alman Stuttgart takımında forma giyen golcü Vedad İbişeviç'in transfer ihtimaline yönelik, "Trabzonspor İbişeviç'i satın alabilir mi bilmiyorum" sözünü başlığa çıkardı.

Halilhodzic'in Trabzonspor'la anlaşmasına ayrıca bir sayfa ayıran gazete, yine Halilhodzic'in "Paralar harcanır, ancak bu anlar sonsuza kadar hatırlanacak" sözlerini başlık yaptı. Haberde, Boşnak teknik direktörün Cezayir Milli Takımı ile ülkeye dönmesi, ardından Trabzon'a gelişinin coşkulu bir şekilde karşılanması ve bunların "para ile satın alınamaz şeyler" olduğunu ifade etmesi anlatıldı.

Halilhodzic'in, "8 yıl önce bu kulübe gelmiştim ama taraftarlar beni unutmamışlar" sözlerini alt başlıkta veren gazete, tecrübeli Boşnak çalıştırıcının ayda 140 bin avro alacağını, Trabzonspor ile hedefinin UEFA Şampiyonlar Ligi'ne katılmak olduğunu kaydetti.

Oslobocenye gazetesi ise "Halilhodzic Trabzonspor'da: Merhaba, buraya başarıları elde etmek için geldik" başlığıyla verdiği haberde, teknik direktörün Trabzonspor ile sözleşme imzalamasına geniş yer ayırdı.

Bosna Hersek'in en çok okunan spor sitelerinden "sportsport.ba", Halilhodzic'in Trabzonspor ile anlaşmasını, "Bana servet teklif etiller ama söz sözdür" başlığıyla duyurdu. Halilhodzic'in Trabzonspor ile gerçekleştirmek istediği hedeflerini aktaran spor sitesi, Boşnak teknik adamının Karadeniz ekibiyle hem Türkiye'de hem de Avrupa'da başarılı olmak istediğini yazdı.

"Brze Vijesti" haber portalı ise Vahid Halilhodzic'in Trabzonspor ile anlaşmasını "Sözünü tuttu ve ne kadar büyük adam olduğunu gösterdi" şeklinde yorumladı.

Vahid Halilhodzic'in Trabzonspor ile sözleşme imzalaması, Bosna Hersek'te yayın yapan birçok medya organında fotoğraflı ve görüntülü yer buldu.