'Hayat Olabilirsin Festivali'nde bağış rekoru kırıldı

İzmir Karşıyaka'da geçen hafta düzenlenen 'Hayat Olabilirsin' Festivali'nde bağış rekoru kırıldı. İki gün süren festival kapsamında Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürlüğü standında 257 organ bağışı ile İzmir rekoru kırılırken, Kızılay'ın kan bağış otobüslerinde 225 kan bağışı ve 136 kök hücre bağışı yapıldı.

11 Ocak 2020 Cumartesi, 09:10
'Hayat Olabilirsin Festivali'nde bağış rekoru kırıldı
Abone Ol google-news
İzmir'in Karşıyaka ilçesinde bir alışveriş merkezinde düzenlenen Hayat Olabilirsin Festivali, kamu, belediye, sivil toplum örgütleri ve yurttaşların desteğile geçtiğimiz hafta sonu düzenlendi.

Kök hücre, kan bağışı ve organ bağışı konularında halkı bilgilendirmek ve bağışı teşvik etmek amacıyla düzenlenen etkilikte iki günde bağış rekoru kırıldı. Kök hücre, kan ve organ bağışı hakkında bilgilendirici konuşmaların yapıldığı festivale katılanlar etkinlik alanında düzenlenen konserlerle eğlenceli vakit yaşadı. Rahatsızlığı nedeniyle tıp eğitimine ara vermek zoruna kalan ve kök hücre bağışıyla sağlığına kavuşmayı bekleyen Azra Bulut ile böbrek nakli bekleyen Dilek Gençyılmaz, ulusal ve yerel basın organlarına organ ve kök hücre bağışının önemini vurguladı.

İZMİR REKORU

'Belki de Sensin', 'İzmir Hasta Çocuk Evleri', 'Mutlu Olalım' ve 'Yaşa Çocuk' derneklerinin katılımlarıyla destek verdiği etkinlikte bağış rekoru kırıldı. Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan organ bağış standında iki gün boyunca  257 organ bağışında bulundu. Yetkililer, bu sayının organ bağışında İzmir rekoru olduğunu ifade etti. Kızılay Kan Merkezi Ege Bölge Müdürlüğü yetkilileri de etkinlik boyunca kan bağış otobüslerinde 225 kan bağışı ve 136 kök hücre bağışı gerçekleştiğini ifade etti.