"Hepinize çok teşekkür ediyorum"

Eski CHP Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal, ''yaşanan olayların insanların mücadele azmini bazen artırdığını bazen de azalttığını ifade ederek, ''Ben şimdi daha yüksek bir mücadele azmi içindeyim'' dedi.

07 Nisan 2011 Perşembe, 16:07
Abone Ol google-news

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, partisine mensup bir grup milletvekili ile basın koridoruna gelerek, TBMM'nin 23. Dönemi'nin sona ermesi dolayısıyla parlamento muhabirlerini ziyaret etti.

Ziyarette gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Baykal, ''Meclis bir okuldur, yetişme alanıdır. Buralarda çok değerli insanlar yetişmiştir. Bu dönemde görev yapmış arkadaşlarımızla da çok verimli güzel işbirliğimiz oldu. Ben hepinize çok teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Baykal, ''Bir veda mı bu ziyaret, önümüzdeki dönem gelmeme ihtimaliniz mi var?'' sorusuna, şu yanıtı verdi:
''Bundan sonrası için başarılar diliyoruz, belli olmaz. Ben sadece kendi bakımından değil... Bir dönem bitiyor. 'Biten dönemin birlikte hakkını verelim, karşılıklı birbirimize teşekkür edelim' dedim.
Biraz önce de aday olmamış ya da ön seçime girmiş fakat listede seçilecek bir yere gelmemiş arkadaşlarımızla buluştuk. Onlara bir anlamda teşekkürlerimi ifade ettim. Beraber işbirliği yaptığımız dönemi değerlendirdik.
Bir dönem bitiyor, insan böyle bir noktada karşılıklı olarak duygularını paylaşma ihtiyacını hissediyor. Birbirimizi yok sayamayız, ne olacağı belli olmaz. En azından birbirimize bir teşekkür borcumuz vardır. Şimdi o teşekkür borcumuzu yerine getiriyoruz ama bu bundan sonra çalışmayacağız anlamına gelmez. Sizin bakımınızdan da bizim bakımızdan da... Çünkü her iki tarafta da ciddi istikrarsızlıklar var. Geleceğin medyaya ve siyasete ne getireceği de belli değil ama en azından birlikte çalışacak olsak da bu dönemi hoş duygularla, birbirimizin hakkını teslim ederek noktalamak yararlı olur.''

Deniz Baykal, "Kırgınlık var mı?" sorusuna, ''Yok, bir kırgınlık hiçbir şekilde sözkonusu değil. Siyaset duygularla yapılan bir iş değil. Mücadele kararlılığını, iradesini azmini kaybetmemek lazım. O konuda daha yüksek bir mücadele azmi içinde olduğumu düşünüyorum. Yaşanan olaylar insanların mücadele azmini bazen artırır bazen azaltır. Ben şimdi daha yüksek bir mücadele azmi içindeyim'' yanıtını verdi.
Baykal, daha sonra gazeteciler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.