İkinci günde Şişli karıştı

İstanbul'da yapılan IMF ve Dünya Bankası'nın toplantılarını protesto amacıyla toplanan gruba, polis, biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Polis ekipleri, göstericileri dağıtmak için havaya ateş etti.

07 Ekim 2009 Çarşamba, 09:36
Abone Ol google-news

Şişli'deki Ergenekon Caddesi'nde toplanan grup, çeşitli sloganlarla IMF ve Dünya Bankası toplantılarını protesto etti. Grubun Agos gazetesi önüne doğru yürüyüp, burada açıklama yapma isteğine izin vermeyen polis, eylem konusunda ısrar eden gruba biber gazı ve tazyikli su ile müdahalede bulundu.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Protestocular kendilerine müdahale eden güvenlik güçlerine, taş, sapan ve molotofkokteyli atarak, ara sokaklara kaçtılar. Tekrar toplanan ve yürümek isteyen gruba polis, bir kez daha biber gazı ve tazyikli su sıkarak müdahale etti.

Ara sokaklara dağlan ve yeniden toplanarak yürümeye başlayan grup, Feriköy üzerinden Çağlayan'a çıktılar. Yürüyüş sırasında göstericiler, yol üzerindeki bankaların camlarını taşlarla kırdı.

Şişli'de E-5 kara yolunu Boğaziçi yönünde trafiğe kapatan grup, bu arada bir polis aracına da taşlarla saldırdı. Araçta bulunan 2 polis arabadan inmeden havaya ateş ederek, olay yerinden uzaklaştı. Protestocu grup, Topkapı yönünde de motorize polis ekibine taşlı saldırıda bulundu.
Göstericiler, fast-food yemek yenilen bir iş yerinin camlarını da taşlarla kırdı. Grup, daha sonra Okmeydanı yönünde yürüyerek dağıldı.