İlk defa oyuncakla tanışacaklar

Batman Üniversitesinin öncülüğünde başlatılan kampanya kapsamında, ihtiyaç sahibi 700 Batmanlı çocuğa oyuncak dağıtılacak.

28 Nisan 2011 Perşembe, 14:37
Abone Ol google-news

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Cereci, yaptığı açıklamada, projeyi, Milli Eğitim İl Müdürlüğü, İstanbul Şişli Belediyesi, Heidi Oyuncak Firması ve Batman Mado iş birliğiyle yürüttüklerini söyledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında düzenlenen kampanyaya gönderilen oyuncakların dağıtılmaya başlandığını belirten Cereci, ihtiyaç sahibi 700 ilköğretim öğrencisine ulaşacakları proje kapsamında, bazı çocukların hayatlarında ilk kez oyuncakla tanışacağını vurguladı.

Kampanyayla tüm çocukların oyuncakla sahibi olmasının amaçlandığını ifade eden Cereci, şunları kaydetti:
''Fazla oyuncağı olan çocuklardan, üniversitede görev yapan akademisyenlerden, sivil kuruluşlardan ve oyuncak firmalarından toplanan oyuncaklar, Batman'ın özellikle kenar semtlerinde ve yakın köylerde bulunan 11 okuldaki öğrencilere dağıtılıyor. Bazı çocuklar, büyük yokluklarla öğrenim görürken oyuncağa ayıracak para bulamıyor. Oyuncaklar, çocuklar için büyük moral kaynağı olacak.''

Cereci, oyuncak dağıtılan okullarda Batmanlı fotoğraf sanatçısı Veysi Boran'ın ''çocuk'' konulu fotoğraf sergisinin de açılacağını bildirdi.