İmralı'dan mesaj geldi!

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile görüşen BDP heyeti, İmralı Adası'ndan İstanbul'a döndü. BDP heyeti yaptığı açıklamada Öcalan'dan gelen ilk mesajı gazeteciler ile paylaştı.

23 Şubat 2013 Cumartesi, 08:02
Abone Ol google-news

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait ''Emniyet-4'' adlı tekneyle 09.45'te Ataköy'den hareket eden BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve Diyarbakır Milletvekili Altan Tan'dan oluşan BDP heyeti, saat 18.15'te İstanbul'a geldi.

BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

''Öncelikle hepinize teşekkür ediyoruz. Sayın Öcalan'ın çok kısa bir açıklamasını sizlerle paylaşmak istiyoruz; Önce basına emeklerine duyduğum saygıdan dolayı selamlarımı iletiyorum. Bu açıklamayı da bu saygı çerçevesinde yapıyor Sayın Öcalan. Bu görüşme, tarihi bir adımdır, tarihi bir süreç yaşıyoruz. Bütün taraflar, bu süreçte çok dikkatli ve duyarlı olmalıdır. Devletin elinde tutsaklar var. PKK'nin elinde de tutsaklar var. PKK, elindeki tutsaklara iyi davranmalı. Umarım en kısa zamanda ailelerine kavuşurlar.''

Buldan, bütün açıklamaları, görüşme notlarını BDP Genel Başkanı'nın zamanı gelince paylaşacağını kaydetti.

Heyet, gazetecilerin ısrarlı sorularını yanıtsız bıraktı.

Heyet, daha sonra TBMM ''030'' plakalı Pervin Buldan'a tahsis edilen araçla Ataköy'den ayrıldı.

2.  İmralı görüşmesine gidiş

BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve Diyarbakır Milletvekili Altan Tan'dan oluşan BDP heyeti, İmralı Adası'na hareket edecekleri Ataköy'e, Buldan'a tahsis edilen TBMM'ye ait kırmızı ''030'' plakalı araçla geldi.

İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, gazetecilerin soruları üzerine, herhangi bir açıklama yapmayacaklarını belirterek, ''Dönüşte inşallah'' ifadesini kullandı. Önder, dönüş saatinin ise belli olmadığını söyledi.

Heyet, daha sonra terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile görüşmek için Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait ''Emniyet-4'' isimli tekneyle İmralı Adası'na hareket etti.

İLGİLİ HABER İÇİN TIKLAYINIZ

ÖCALAN'A HEDİYELERLE GİTTİLER