İnce'den Erdoğan'a 'şiir kitabı' yanıtı: Eski defterleri açma, yüzüklerin efendisinin alışveriş listesini açıklarım

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Kilis mitinginde konuştu. İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisinin şiir kitabıyla alakalı sözlerine de yanıt verdi.

19 Haziran 2018 Salı, 07:31
Abone Ol google-news
<video:1001205>

Kilis mitinginde konuşan İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Samsun mitinginde kendisinin 30 yıl önce yazdığı bir şiir kitabından mısralar okuyarak, kendisini eleştirmesine yanıt verdi.

 İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine şu şekilde yanıt verdi:

 'ESKİ DEFTERLERİ AÇMAYA HAZIRSAN YÜZÜKLERİN EFENDİSİNİN ALIŞVERİŞ LİSTESİNİ BİR AÇIKLAYAYIM'

Evet yazdım, arkasındayım. Eğer eski defter açmaya hazırsan ben hazırım. Yüzüklerin efendisinin alışveriş listesini bir açıklayayım. Ne demek istediğimi sen anlarsın. 2 dakika delikanlı ol karşıma çık. Bu işleri bırak. Millet aç ve sefil. 4 milyon Suriyeliye 40 milyar dolar para harcadın. 2 milyar dolara saray yaptırdın. Allah'tan kork, kuldan utan. Marmaris'teki yazlık sarayı engelli çocuklara vereceğim.

 İnce'nin Kilis'teki açıklamalarından satırbaşları şöyle:

 'HER MAHALLEYE KREŞ AÇACAĞIM'

O, her mahalleye kıraathane açacakmış, ben her mahalleye kreş açacağım. Çocuk kreşe, anne işe. O kreşte de sadece kadınlar çalışacak.

'KİLİS'TE, KİLİSLİ Mİ ÇOK, SURİYELİ Mİ?'

Kilis'te Kilisli mi çok Suriyeli mi? Böyle bir devlet olur mu? Ben cumhurbaşkanı seçildiğimde derhal Şam'a büyükelçi atayacağım. Bülbül'ü altın kafese koymuşlar, ille de vatanım demiş. Suriye'de yeni bir anayasa yapılmalı. Suriye'de ve dışında yaşayanların katıldığı BM gözetiminde bir seçim yapılmalı. Bundan sonra da Suriyeliler davul zurnayla memleketine geri dönmeli. Allah'ın izniyle bunu başaracağız.

'SURİYE POLİTİKASI SIRF BİR İNAT UĞRUNA BURAYA GELDİ'

Suriye politikası sırf bir inat uğruna buraya geldi. Ben meydanlarda fabrika, üretim, gelecek, gençlere iş, aş diyorum. Bakın gelecek karanlık. 1,30'dan aldığı doları, 4,75'e getirdi. Erdoğan bir daha seçilirse 8 lira olur. Türkiye'nin yeni bir umuda ihtiyacı var. Ben meydanlarda kadınları iş yaşamına sokalım, her mahalleye kreş diyorum, topraklarımızdan bereket fışkırsın diyorum. O bana 'Bay Muharrem' diyor, millet de ona 'bay bay Recep' diyecek. Bana diyor ki 'Menderes öldürülürken neredeydin?' Bu tarih cahili bana soruyor, Menderes 61'de asıldı, ben 64'te doğdum. Dünyada yoktum ki… Ama kendisi doğmadan 4 sene önce ilkokula gitmiş. Erdoğan ben senin kadar yetenekli değilim. Doğmadan 3 sene önce Menderes'i hatırlamıyorum.

'BİZ CAMİYE FOTOĞRAF ÇEKTİRMEYE GİTMİYORUZ'

 Biz camiye fotoğraf çektirmeye gitmiyoruz, ibadete gidiyoruz ama benim haberim olmadan arkadaşların çektirdiği fotoğraflar var. İsterlerse kendisine göndereceğim ama kendisinden bir şey istiyorum, sen de üniversite yıllarından fotoğraf gönder. Ben sana istediğin kadar üniversite arkadaşlarımla fotoğraf göndereyim, sen de bana gönder. Erdoğan'ın yanıldığı yer şurası, unutma her kuşun eti yenmez.

'MEYDANLARDA YALAN SÖYLÜYORSUNUZ'

Meydanlarda yalan söylüyorsunuz. Meydanlarda millete diyorsunuz ki 'Muharrem İnce bunu kesecek' diye. Bu paraları siz mi veriyorsunuz, devlet veriyor. Benim dönemimde hırsızlık olmayacağı için devletin kasasında daha fazla para olacak ve fakir fukaraya daha fazla yardım yapacağım. 16 sene sonra projeye bak, her mahalleye kıraathane açacakmış. Bunun kek projesi de yalan. Bunun kek projesi de yenmez. Şeker fabrikalarını sattı mı? Keklere şekeri nereden bulacaksın? Bu kek verse bile şekersiz kek verecek. O, her mahalleye kıraathane açacakmış, ben her mahalleye kreş açacağım. Çocuk kreşe, anne işe. O kreşte de sadece kadınlar çalışacak. CHP'li AK Partili yok. Hepsi benim kardeşim. Allah'ın izniyle milletimizin isteğiyle cumhurbaşkanı seçildiğimde Bakanlar Kurulunu sadece CHP'lilerden yapmayacağım. Sağcı, solcu, başörtülü, başı açık demeden 81 milyonu bir araya getireceğim.

 'DOKTORA GİTMESİ LAZIM'

 Konuşması sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarını içeren bazı videolar izleten İnce, "Bence bu adamın seçime değil, doktora gitmesi lazım." dedi.

İnce, Türkiye'yi demokratikleştireceklerini bildirerek, "Meydan meydan gezip, 'Ben ustayım, İnce de çırak' diyor. Madem ustasın neden korkuyorsun? Cesaretin mi, bilgin mi yok? Neden karşıma gelmiyorsun? Seçildikten 48 saat içerisinde OHAL'i kaldıracağım. Merkez Bankasının para politikalarına müdahale etmeyeceğim, bağımsız olacak" diye konuştu.

<haber-yatay:1000885,1001155,1001234,1001336>