İnşaatı yarım kalan hastane sorunu çözüldü

Cumhuriyet'in Egesi sayfalarında günlerce yer verdiğimiz inşaatı yarım kalan Menderes Devlet Hastanesi’nde çalışmalar, yeniden başladı.

06 Ocak 2020 Pazartesi, 11:15
İnşaatı yarım kalan hastane sorunu çözüldü
Abone Ol google-news

2016 yılında yapımına başlanan ve 2018 yılında bitmesi planlanan ancak çalışmaların durduğu ve bir yıldan fazla süredir herhangi bir çalışmanın yapılmadığı 75 yataklı Menderes Devlet Hastanesi’nde yeniden inşaat çalışmaları başladı. Cumhuriye'in Egesi sayfalarında günlercegündeme getirdiğimiz hastane inşaatı Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ın girişimleri sonunda yeniden faaliyete geçti. 

"HER GİRİŞİMDE BULUNDUK"

İnşaat çalışmalarının başlamasının önemli olduğunu belirten Başkan Kayalar, “ İlçemizde vatandaşlarımızın en büyük hayali olan Menderes Devlet Hastanesi için 2016 yılında yapıma başlanmış ama geldiğimiz süreçte çalışmalar durmuştu. Göreve gelir gelmez inşaatın yeniden başlaması ve en kısa sürede tamamlanıp vatandaşlarımızın hizmetine açılması için her türlü girişimde bulunmuştuk. Milletvekillerimizin de desteğiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan soru önergeleri ile konuyu meclise kadar taşıdık. Hatta hayırseverlerin yardımıyla imece usulü inşaat çalışmalarının tamamlanması için hazır olduğumuzu da ifade etmiştik. Ancak geldiğimiz noktada bakanlık tarafından 75 yatak kapasiteli hastanemizde inşaat çalışmaları yeniden başlamış durumda” dedi.

"SESİMİZ DUYULDU"

Çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağına inandığını kaydeden Başkan Kayalar, “ Girişimlerimizin sonuç vermesi mutluluk verici. Sağlığın siyaseti olmaz bu nedenle yaptığımız girişimlerde sesimizi duyup bize destek veren tüm milletvekillerimize ve sağlık bakanımıza teşekkür ederim” dedi.