Instagram’dan hassas içerik düzenlemesi

Instagram’ın yaptığı son yenilik, kullanıcılar tarafından yüklenen hassas içeriğe sahip fotoğrafların flu gösterilmesi oldu.

27 Mart 2017 Pazartesi, 20:54
Abone Ol google-news

Son yılların en popüler sosyal medya uygulamalarında Instagram, aldığı güncellemeler ile gelişmeye devam ediyor. Uygulama, geçtiğimiz günlerde aldığı bir başka güncelleme ile yapılan canlı yayını kaydedebilme özelliğine kavuşmuştu. Bir düzenleme de uygulamaya yüklenen fotoğraflar için geldi. Bilindiği gibi şirket çıplaklık başta olmak üzere firma ilkelerini hiçe sayan fotoğrafları kaldırdığı gibi, ünlü şarkıcıların hesaplarını bile kapatıyordu. Şimdi de Instagram’dan hassas içerik düzenlemesi geliyor.


Hassas içerik ne diyecek olursanız; sosyal medyada paylaşılması sakıncalı olan içeriklere verilen ad. Kullanıcıların yüklediği aşırı çıplaklık, cinsbellik, şiddet gibi fotoğraflar, diğer kullanıcılar tarafından hassas içerik etiketiyle bildirilirse Instagram ekibi bunları inceleyecek. Eğer hassas içeriğe sahip olduğu kanısına varılırsa, fotoğraf flu gösterilecek. Yine de paylaşılan fotoğrafı görmek istiyorsanız ‘fotoğrafı gör‘ ikonuna basmanız yeterli olacak.
Bu kararın gayet yerinde olduğunu söyleyebiliriz. Zira sosyal medya, yaşamın her alanında kullanılıyor. Okul, işyeri gibi kullanıcıya özel olmayan ortamlarda istenmeyen görüntülerin birden ekrana yansıması, ortamdaki insanları rahatsız edebiliyor. Bu uygulamayı Twitter başta olmak üzere kullanan sosyal medya siteleri ve uygulamaları var. Geçtiğim az yapılan açıklamaya göre günlük 400 milyon aktif kullanıcısı olan Instagram da yeni özelliğiyle bu sitelerin arasına katıldı.
Bu düzenleme yakında hem Android hem de iOS kullanıcıları için kullanılabilir olacak.
Hangi iPad sizin için daha iyi? Apple 2017 iPad vs 2016 iPad Pro 9.7 inç