Irak'tan Erbil’deki saldırıya ilişkin açıklamalar

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Erbil’de bir Türk diplomatın ve bir Irak vatandaşının ölümüne yol açan saldırıyı kınayarak, saldırganları yakalamak için çalışmaların başlatıldığını duyurdu.

17 Temmuz 2019 Çarşamba, 19:52
Abone Ol google-news

<video:1492227>

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Hükümeti, Erbil saldırısı hakkında açıklamada bulundu. Yapılan yazılı açıklamada, Erbil’de bir Türk diplomatın ve bir Irak vatandaşının ölümüne yol açan kanlı saldırıyı şiddetle kınanarak, faillerin yakalanması için ciddi çalışmaların başlatıldığı kaydedildi.

Saldırıda hayatını kaybedenlere başsağlığı dilenen açıklamada, IKBY’deki bütün ilgili makamların saldırganları yakalamak için seferber edildiğini vurgulayarak, IKBY’nin istikrar ve güvenli ortamını kimsenin bozmasına izin verilmeyeceği belirtildi.

DIŞİŞLERİNDEN AÇIKLAMA

Irak Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada da “Olayın detaylarını öğrenmek için resmi makamlarla görüşmelerimiz devam ediyor” denildi.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) başkenti Erbil’deki bir restorana düzenlenen silahlı saldırıda Erbil Başkonsolosluğundaki görevli Türk diplomat ve bir Irak vatandaş hayatını kaybetmiş, bir kişi ise yaralamıştı. Saldırgan da olayın ardından kayıplara karışmıştı.

<haber-yatay:1492138,1492694,1492473,1492536>