İstanbul'da operasyon: Tanınmış işadamlarına yakalama kararı

FETÖ operasyonları kapsamında iş dünyasına yönelik başlatılan soruşturma kapsamında çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakılan Güllüoğlu Baklavalarının sahiplerinden Nejat Güllü ve TUSKON Başkan Yardımcısı Rana Tezcan Açıkgöz'ün de aralarında bulunduğu 9 kişi hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

20 Eylül 2016 Salı, 08:53
Abone Ol google-news

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu Başsavcıvekili İsmail Uçar koordinesinde yürütülen soruşturmada, savcılık Güllü ve Açıkgöz'ün de aralarında bulunduğu 38 şüphelinin serbest bırakılmasına geçtiğimiz günlerde itiraz etti.

İstanbul Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın talebini karara bağlayarak Nejat Güllü ve Rana Tezcan Açıkgöz'ün de aralarında bulunduğu 9 şüpheli hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkardı. Diğer şüpheliler için tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılması talebi ise reddedildi.

2 KİŞİ TUTUKLANDI

Hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan 2 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Soruşturma kapsamında tutuklananların sayısı da 29'a yükselmiş oldu.