İstanbul'da trafiğe 'emektar' çözüm

Fatih Sultan Mehmet (FSM) ve Haliç köprülerinde yürütülen bakım çalışması nedeniyle yoğunlaşan trafiğin rahatlatılması amacıyla "Balat-Hasköy" arasına taşınan eski Galata Köprüsü, 10 Temmuz'da araç trafiğine açılacak.

29 Haziran 2012 Cuma, 15:12
Abone Ol google-news

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden alınan bilgiye göre, FSM ile Haliç köprülerinde yapılacak bakım çalışmaları netleştiğinde, eski Galata Köprüsü'nün trafiğe açılması çalışmaları da hızlandırıldı.

Feshane-Sütlüce arasındaki eski Galata Köprüsü, bölümlere ayrıldıktan sonra römorkörlerle çekilerek, Balat-Hasköy arasına taşındı.

Köprünün ulaşıma açılmasıyla ilgili teknik kontrolleri yapıldı. Son bir teknik kontrolden daha geçirilecek köprünün, 10 Temmuz Salı günü araç trafiğine açılması planlanıyor.

Tüm çalışmalar yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklama, Eski Galata Köprüsü’nün tekrar trafiğe açılmadan önce gerekli tüm bakım ve onarımının yapıldığı belirtildi.

Belediye yetkilileri hurriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada, Haliç Köprüsü’ndeki bakım onarım çalışmaları nedeniyle oluşan trafik yoğunluğunun köprünün tekrar trafiği açılmasıyla rahatlayacağını belirtti.

Trafiğe açık kalabilir

Bir süredir çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerin gerçekleştirdiği köprünün, ilerleyen günlerde tekrar trafiğe kapatılıp kapatılmayacağına ise Haliç'teki bakım onarım çalışmalarından sonra karar verilecek.