İşte Robin Williams'ın ölüm nedeni

Ölümü sonrasında Robin Williams’ın intihar ettiği iddia edilmişti. Ünlü oyuncunun günlerini nasıl geçirdiğine ve yaşadığı problemlere dair detaylar ortaya çıkmaya başladı. Görevli şerif ofisi Robin Williams’ın ölüm nedeni ile ilgili açıklama yaptı.

12 Ağustos 2014 Salı, 17:50
Abone Ol google-news

Kariyerinin başlangıcından itibaren uyuşturucu ve alkol bağımlılığıyla mücadele eden ünlü aktör, Daily Mail ’in haberine göre en son Haziran’da Minnesota’da bir rehabilitasyon merkezine gitmeye başladı.

UYUŞTURUCUYU BIRAKMAK İSTEDİ

1970 ve 80’lerde kokain bağımlılığı hakkında açıklamalar yapan Williams, arkadaşı John Belushi’nin ölümünün ardından uyuşturucuyu bırakmak istemiş. “Bu bir uyarı işareti miydi?” sorusunu soran aktör, “Evet, hem de çok büyük” demişti.

ALKOL BAĞIMLILIĞI TEKRARLADI

2006’da ailesinin desteğiyle yardım almaya başlayan oyuncu, Oregon’da bir rehabilitasyon merkezine yerleşti ve alkolik olduğunu açıkladı. 2010’da Guardian’a konuşan Williams, Adsız Alkolikler toplantılarına gittiğini “Mecburum. Bu benim için iyi” sözleriyle duyurmuştu.

Williams’ın ölümünün ardından açıklama yapan oyuncunun menajeri Mara Buxbaum, “Robin Williams bu sabah hayatını kaybetti. Uzun zamandır şiddetli depresyonla mücadele ediyordu. Bu çok trajik ve ani bir ölüm. Oyuncunun ailesi bu zor zamanlarında özel hayatlarına saygı duyulmasını istiyor” dedi.

Williams’ın rehabilitasyon merkezinin yakınlarındaki Diary Queen adlı restoranda, 29 Haziran’da çekilmiş fotoğrafı aktörün ne kadar zayıfladığını gözler önüne seriyor.

NEFESSİZ KALARAK ÖLÜM

Şerif ofisinden yapılan açıklamada ise, Williams’ın kesin olmamakla birlikte intihar ettiği belirtilirken, oyuncunun nefessiz kalarak hayatını kaybettiği açıklandı.

Robin Williams'ın unutulmayan filmleri

Son yıllarda ayık kalmak için zorlandığını ifade eden ve geçen yıl Parade dergisine konuşan aktör, 20 yıl ayık kaldıktan sonra 2003’te yeniden uyuşturucu kullanmaya ve içki içmeye başladığını söylemişti. Williams, yaşadıklarını, “Bir gün bir markete girdim ve küçük bir şişe viski gördüm. Ve sonra o ses – ki ben ona ‘aşağıdaki güç’ diyorum – bana, ‘Hey, sadece tat. Sadece bir tane’ dedi. Onu içtim ve kısa bir süreliğine ‘Oh, çok iyiyim!’ dedim. Ancak, sorun çok kısa sürede tırmandı ve bir hafta içinde o kadar çok şişe aldım ki sokakta yürüyen bir rüzgar çanından farksız oldum” sözleriyle anlatmıştı.