JES direnişçilerinden belediyeye ziyaret

Efeler Belediyesi, Kuyucular ve Beyköy Mahalleleri’nden gelen jeotermal direnişçilerini ağırladı.

Yayınlanma: 22.02.2020 - 11:33
JES direnişçilerinden belediyeye ziyaret
Abone Ol google-news

Aydın'ın Efeler ilçesinde çevreye ve doğaya zararlı, insan sağlığını tehdit eden ayrıca doğada tahribata yol açan jeotermallere karşı direnen yurttaşlar, Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay'ı ziyaret etti.

Efeler Belediyesi Meclis Toplantı Salonun’nda çevre emekçileri ile bir araya gelen Başkan Atay, vatandaşların mücadelelerinde yaşadıkları sorunları ve bu süreçte yapılabilecekler hakkında taleplerini dinledi. Ayçep Başkanı Mehmet Vergili’ninde arasında bulunduğu vatandaşlar son dönemde Kuyucular’da yaşanan gelişmelerde yanlarında bulundukları için Başkan Atay’a teşekkür ettiler.

“Biz haklı taraftayız, kimseye de düşman değiliz, insanız” diyen Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Gerekli olan yaşam hakkımızı koruyoruz. Efeler’de kuyu açmaya devam edilirse biz yaşayamayız. 8 Ekim günü akşam saat sekiz civarlarından gaz salınımı gerçekleştirildi. Belediye olarak vatandaşlarımızı bilgilendirdik. Biz bu yaşam hakkımıza kimsenin müdahale etmesine kötüleştirmesine izin vermeyeceğiz. Her şeyi yasal haklar çerçevesinde gerçekleştirirken vatandaşlarımızı da bilgilendireceğiz. Cesaretli olduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Hep diyorum ben mücadele etmeye sonuna kadar hazırım, arkamda siz olduğunuz müddetçe. Birlikte mücadele etmezsek zararını hep birlikte çekeceğiz. Hayatımızın, havamızın kötüleştirilmesine topraklarımızın yok edilmesine nasıl müsaade edebiliriz? Bize emanet edilen bu toprakları korumak için elimizden geleni yapacağız. Ben gece gündüz beni seçen halkın yanındayım. Sizin hayatınızı kolaylaştırmak, hayatınızı güzelleştirmek için elimden geleni yapacağım.”


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon